Hrubieszowscy wolontariusze włączyli się do ogólnopolskiej akcji Tak Pomagam!

W dniach 6-7 grudnia 2019 roku odbyła się ogólnopolska zbiórka żywności Caritas pod hasłem: Tak Pomagam!

Reklamy

 
 
 

Do tego wydarzenia włączyli się wolontariusze z Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych oraz Parafialny Zespół Caritas w Hrubieszowie, aby pozyskać żywność. Dzięki hojności naszych mieszkańców przygotowano paczki z okazji zbliżających się świąt.

Miarą człowieka, nie jest jego majątek, mądrość i to co mówi. Naprawdę liczą się tylko czyny-szczególnie te dobre przynoszące radość drugiemu człowiekowi. Nikt nie może i nie powinien uważać siebie za bezużytecznego, tak ubogiego, by nie mógł dać czegoś innym. Każdy potrzebujący na różne sposoby puka do naszego serca i prosi o pomoc. Tylko serca przepełnione dobrocią, bezinteresownością, miłością są w stanie dać od siebie to, co najdroższe, najlepsze bliżniemu.

Bezinteresowność, która czyni człowieka wolnym można osiągnąć tylko przez cierpliwe, codzienne małe rezygnacje z samego siebie. Tylko ci, którzy nauczyli się potęgi szczerego i bezinteresownego wkładu w życie innych, doświadczają największej radości życia – prawdziwego poczucia spełnienia.

Trzeba życzliwości i dobroci, aby służyć innym. Trzeba wielkiego ducha, aby pomagać nie oczekując niczego w zamian. Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody, wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń w stronę czekającego. Trzeba wiedzieć, że prawdziwą miarą człowieka jest to, jak traktuje kogoś, kto nie może mu się w żaden sposób odwdzięczyć.

Tylko życie poświęcone innym – warte jest przeżycia.

 

tekst i fot.: Wolontariusze Caritas