Hrubieszowscy zwiadowcy ćwiczyli na Węgrzech [ZDJĘCIA]

Zwiadowcy 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego odbyli na Węgrzech wspólne, międzynarodowe szkolenie, w ramach ćwiczenia pod kryptonimem „Strong Will 2022”.

Reklamy

Przez 9 dni, zwiadowcy mieli możliwość zweryfikowania, a także doskonalenia posiadanych umiejętności w zakresie prowadzenia rozpoznania przeciwnika – informuje hrubieszowska jednostka. – Żołnierze 2 pułku rozpoznawczego zostali włączeni do węgierskich sekcji kompanii dalekiego rozpoznania. Główny wysiłek został skupiony na budowaniu interoperacyjności, a także doskonaleniu umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim.

Ćwiczenie z wojskami dało hrubieszowskim zwiadowcom możliwość wykorzystania posiadanej wiedzy oraz potencjału psychicznego i fizycznego, ponieważ zadania realizowane, jako „Forward Observer platoon” – zbliżone były do realnych warunków występujących na polu walki. Jednocześnie żołnierze sprawdzili swoje umiejętności w zakresie planowania i realizacji zadań rozpoznawczych na szczeblu sekcji / grupy.

Reklamy

­

Ponadto, udział zwiadowców w ćwiczeniach tego typu stwarza warunki do sprawdzenia oraz rozwijania umiejętności językowych oraz co ważniejsze, uświadamia żołnierzom konieczność podtrzymywania i podnoszenia swoich umiejętności w zakresie posługiwania się językiem angielskim.

W ramach podsumowania ćwiczenia, hrubieszowscy zwiadowcy zostali wyróżnieni za rozpoznanie największej liczby sprzętu i działań grupy przeciwnika, nie będąc w tym czasie wykrytymi.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie pułku! – wyraża podziękowania hrubieszowska jednostka.

­


ZDJĘCIA:

­

źródło i fot. 2HPR


Zobacz też:

Hrubieszowscy zwiadowcy trenowali w tunelu aerodynamicznym [ZDJĘCIA]

Hrubieszowscy zwiadowcy trenowali w tunelu aerodynamicznym [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →