Hrubieszowscy zwiadowcy na poligonie w Dębie

W styczniu 2016 pododdziały 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego w siłach 4 kr, 5 kr i 6 kr biorą udział w szkoleniu poligonowym w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Dębie.

Reklamy


Główny cel szkolenia poligonowego jest szlifowanie umiejętności ogniowych zwiadowców z pododdziałów rozpoznawczych. Zabezpieczenie logistyczne szkolących się pododdziałów pułku realizują żołnierze z kompani dowodzenia i kompani logistycznej, którzy również szkolą się z wykonywania bieżących zadań na stanowiskach funkcyjnych w warunkach polowych.

Zdjęcia >>

 

***


19 stycznia kompanie rozpoznawcze 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego na PĆT „II KIERUNEK” OSPWL DĘBA odbyły szkolenie ogniowe w kierowaniu ogniem z wozów bojowych w warunkach nocnych. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych zwiadowcy po raz kolejny udowodnili swoją wartość bojową.

Zdjęcia >>

 

***


20 stycznia, w kolejnym dniu szkolenia poligonowego, zwiadowcy z 2.Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego wykonywali między innymi ćwiczenia w rzucaniu granatami ręcznymi na „RZUTNI GRANATÓW BOJOWYCH” oraz odbyli zajęcia z taktyki na temat „Prowadzenie rozpoznania w specyficznych środowiskach pola walki przez plutony rozpoznawcze”. Ponadto czeka ich jeszcze w dniu dzisiejszym strzelanie bojowe z wozów w warunkach nocnych.

Zdjęcia >>

 

 

Tekst i zdjęcia: 2.hpr