Hrubieszowscy zwiadowcy najlepsi w Estonii, wśród zagranicznych ekip

W dniach 12-14 stycznia br. grupa oficerów z 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego brała udział w zawodach patroli rozpoznawczych Utria Assault 2017 odbywających się w północno-wschodniej części Estonii.

Reklamy

W dniach 12-14 stycznia br. grupa oficerów z 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego w składzie: por. (…), por. Filip Guśtak, ppor. Oskar Namaczyński-Kapała oraz ppor. Bartosz Brzuszko brała udział w zawodach patroli rozpoznawczych Utria Assault 2017 odbywających się w północno-wschodniej części Estonii.

W trakcie zawodów zwiadowcy musieli w wyznaczonym limicie czasowym pokonać pętlę taktyczną o dystansie prawie 90km, poruszając się po trudnym zimowym terenie, unikając sił pozoracji oraz wykonując zadania na poszczególnych punktach kontrolnych oceniane przez międzynarodowy zespół sędziowski.

W trakcie pętli taktycznej żołnierze musieli wykazać się między innymi umiejętnościami: konstrukcji ładunku IED, udzieleniem pierwszej pomocy poszkodowanym w wybuchu, oceną odległości do wskazanych przedmiotów terenowych, strzelaniem dynamicznym z broni etatowej, składaniem i rozkładaniem karabinu MG-3, analizą dokumentów rozpoznawczych oraz pokonaniem toru przeszkód i umiejętnościami rozpalania ognia z wykorzystaniem podręcznego wyposażenia.

Pomimo wyjątkowo wymagającego terenu, ciężkich warunków oraz braku snu przez okres ponad 48h nasi zwiadowcy zajęli czołowe miejsca w większości konkurencji oraz ukończyli zawody jako najlepszy zagraniczny zespół.

Zdjęcia>>

Tekst i zdjęcia: 2.hpr