21 września 2023

Hrubieszowscy zwiadowcy oddali hołd weteranom

Zwiadowcy z 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego złożyli hołd weteranom organizując uroczysty apel i biorąc udział w 1. Rajdzie Motocyklowym Weteranów.

Reklamy

 

29. maja 2020 r. obchodzony jest Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Święto ustanowiono w 2011 roku jako dowód, że państwo polskie pamięta o osobach biorących udział w misjach, często za cenę życia i zdrowia.

Podczas uroczystego apelu, Dowódca 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego złożył wszystkim weteranom życzenia oraz wręczył listy gratulacyjne. Na zakończenie, solidaryzując się z weteranami cierpiącymi na zespół stresu pourazowego, Dowódca wraz z całym stanem osobowym pułku wykonał „22 pompki dla 22 weteranów”.

Reklamy

W ramach obchodów, 9 czerwca reprezentacja 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego, złożona przede wszystkim z weteranów misji w Iraku i Afganistanie, wzięła udział w 1. Rajdzie Motocyklowym Weteranów, zorganizowanym przez Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa.

Rajd rozpoczęło dowództwo pułku, przekazując symboliczny znicz i życząc uczestnikom bezpiecznej drogi. Podczas przejazdu motocykliści z hrubieszowskiej jednostki odwiedzili cmentarze w Rejowcu, Lublinie, Nałęczowie i Borowie, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach żołnierzy poległych w misjach poza granicami państwa.

Reklamy

W ten sposób uczczono pamięć o tych, którzy poświęcili swoje życie w służbie Ojczyźnie.

 

info i fot. 2PR