20 kwietnia 2024

Hrubieszowscy zwiadowcy skakali nad Jeziorem Białym – ZDJĘCIA, WIDEO

Przez cały ubiegły tydzień, zwiadowcy z Hrubieszowa, wykonywali skoki spadochronowe w okolicach miejscowości Żłobek Mały, w powiecie włodawskim i nad Jeziorem Białym.

W ramach szkolenia spadochronowo – desantowego, żołnierze wykonywali skoki ze śmigłowca W-3 z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, z zadaniem lądowania w ograniczonym terenie lesistym oraz w akwenie wodnym.

Skoki do wody – zarówno te ze spadochronem, jak i z niskiej wysokości – poprzedzone były egzaminem z pływania. Tym, co wyróżnia zwiadowców z hrubieszowskiego pułku od innych żołnierzy jest egzamin, który zdawali pływając w mundurach, butach wojskowych i hełmach.

W szkoleniu udział wzięło również całe dowództwo 2 Pułku Rozpoznawczego. Przebiegło ono bez żadnych negatywnych zdarzeń.

Szkolenie zabezpieczał personel 7 dywizjonu lotniczego z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Nowego Glinnika. Przeprowadzenie skoków do Jeziora Białego nie byłoby możliwe bez udziału zespołów z łodziami z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie, Ochotniczej Straży Pożarnej z Podewzgórza, Placówki Straży Granicznej ze Zbereża, Państwowej Straży Pożarnej z Włodawy, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego w Chełmie.

Przedsięwzięcie wspierały również: Nadleśnictwo Lasów Państwowych w Sobiborze, Komenda Powiatowa Policji we Włodawie oraz trener sekcji spadochronowej WKS „Wawel” – Tadeusz Matejek.

Wszyscy biorący udział w przedsięwzięciu zgodnie stwierdzili, że był to doskonały trening zarówno dla wykonujących skoki do wody, jak i dla pilotów oraz służb zabezpieczających.

(źródło, wideo, fot. 2PR)Zobacz też:

Święto 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego – ZDJĘCIA

Święto 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie