Hrubieszowscy zwiadowcy skakali nad Nieliszem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wczoraj, hrubieszowski pułk rozpoznawczy przeprowadził szkolenie spadochronowo-desantowe zwiadowców na terenie zbiornika wodnego w Nieliszu.

Reklamy

Żołnierze 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego wykonywali skoki ze spadochronami niesterowanymi AD-95, które posiadają okrągłą czaszę spadochronu, stąd mogło powstać wrażenie, że szkoli się spadochronowa piechota, czyli spadochroniarze.

Na co dzień zwiadowcy wykonują skoki ze spadochronami szybującymi, ale szkolenie z wykonywania skoków ze spadochronami „okrągłymi” też jest ważne, ponieważ tego typu sprzęt może być wykorzystywany między innymi w misjach ratowniczych lub humanitarnych, w czasie których nie będzie można dokonać lądowania na lądzie (na przykład ze względu na pożary), przy konieczności krótkiego przebywania w powietrzu.

Żołnierze hrubieszowskiej jednostki wykonali skoki z wysokości 400 metrów nad taflą wody, z samolotu CASA C-295M, należącego do 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie.

Szkolenie zostało zorganizowane we współpracy z Gminą Nielisz, Rejonowym Zarządem Gospodarki Wodnej w Lublinie, Komendą Miejską Policji w Zamościu, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Zamościu, Ośrodkiem „Posejdon”, 1. batalionem drogowo-mostowym, 3. batalionem inżynieryjnym i 16. batalionem saperów – informują dowódca pułku płk Jakub Garbowski oraz starszy podoficer dowództwa st. chor. sztab. Andrzej Młynarczuk.

­

­

(źródło i fot. 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy)


Reportaż w TVP3 Lublin » (WIDEO)


Zobacz też:

Hrubieszów: Leszek Kryszczuk powołany do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Leszek Kryszczuk powołany do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy [ZDJĘCIA]