Hrubieszowscy zwiadowcy szkolili się w Drawsku Pomorskim

W dniu 20 – 28 kwietnia 2015 roku zwiadowcy z pododdziałów dalekiego rozpoznania 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego realizowali w ramach szkolenia programowego zajęcia na poligonie w Drawsku Pomorskim.

Reklamy


Przemieszczenie i desantowanie

W dniu 20 kwietnia 2015 roku zwiadowcy 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego przemieścili się drogą lądową i powietrzną na szkolenie poligonowe do OSPWL Drawsko Pomorskie. Trzon zgrupowania poligonowego stanowią pododdziały rozpoznawcze, które wykonały marsz na dużą odległość kolumnami kołowymi. 

36 zwiadowców – spadochroniarzy wyruszyło na szkolenie samolotem transportowym CASA z lotniska w Radomiu. W okolicach Mielna wykonali desant z wysokości 4000 m na spadochronach AD-2000. Wszyscy bezpiecznie wylądowali i przystąpili do wykonywania zadań bojowych.

Działania zwiadowców nadzoruje osobiście dowódca pułku płk Marcin MAJ.

 

Zdjęcia >>Grupa rozpoznawcza na napadzie

W dniu 24 kwietnia 2015 roku zwiadowcy z pododdziałów dalekiego rozpoznania 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego realizowali w ramach szkolenia programowego zajęcia na temat „Grupa rozpoznawcza na napadzie”.

Szkolenie przeprowadzone zostało w ośrodku zurbanizowanym MOGADISZ.

Zajęcia prowadzili instruktorzy z bardzo dużym doświadczeniem zdobytym min. w czasie realizacji zadań bojowych w PKW Afganistan.  

 

Zdjęcia >>Rozpoznanie zrzutowisk i lądowisk

W dniu 25 kwietnia 2015 roku zwiadowcy z pododdziałów dalekiego rozpoznania 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego realizowali w ramach szkolenia programowego zajęcia na temat „Rozpoznanie zrzutowisk i lądowisk”. 

Zajęcia prowadzili dowódcy grup i sekcji. W trakcie szkolenia żołnierze doskonalili umiejętności zabezpieczenia zrzutowisk i lądowisk, aby można było bezpiecznie desantować ludzi i sprzęt przy użyciu statków powietrznych.


Zdjęcia >>Zajęcia instruktażowo – metodyczne z taktyki

W dniach 26 –- 28 kwietnia 2015 roku na bazie obiektów szkoleniowych OSPWL Drawsko Pomorskie Dowódca 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego płk Marcin MAJ przeprowadził zajęcia instruktażowo – metodyczne z taktyki z dowódcami pododdziałów.

W trakcie szkolenia każdy dowódca kompanii miał za zadanie przygotować i przeprowadzić zajęcia na temat jednego z zagadnień realizowanych w czasie zajęć instruktażowo – metodycznych.

Ostatnim etapem szkolenia była praktyczna realizacja zajęć z taktyki na bazie jednego z ćwiczących pododdziałów dalekiego rozpoznania.

 

Zdjęcia >>

 

Tekst: sierż. Andrzej LEŚKO
Zdjęcia: kpr. Piotr STAFIŃSKI
źródło: 2PR