Hrubieszowscy zwiadowcy trenowali w tunelu aerodynamicznym [ZDJĘCIA]

Zwiadowcy 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego przeprowadzili szkolenie spadochronowo-desantowe w tunelu aerodynamicznym.

Reklamy

W dniach 29 – 30 września 2022 roku, zwiadowcy 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego realizowali szkolenie spadochronowo-desantowe praktyczne – naziemne w oparciu o tunel aerodynamiczny – symulator skoku HALO, znajdujący się w Ośrodku Szkolenia Aeromobilno – Spadochronowego 25. Brygady Kawalerii Powietrznej – informuje hrubieszowska jednostka.

Treningowi podlegali żołnierze znajdujący się praktycznie na wszystkich etapach szkolenia, które może być prowadzone w tego typu symulatorze. Począwszy od skoczków spadochronowych będących przed przeszkoleniem do wykonywania skoków ze spadochronami gr. C, poprzez skoczków przygotowujących się do pierwszego skoku z pełnym oporządzeniem, następnie przez żołnierzy wykonujących skoki z aparaturą tlenową, na instruktorach spadochronowych przygotowujących się do sesji egzaminacyjnej na podwyższenie lub potwierdzenie klasy instruktora spadochronowego kończąc. Dodatkowo, trenerzy tunelowi prowadzący szkolenie, doskonalili swoje umiejętności pracy w tunelu aerodynamicznym.

Reklamy

­

Intensywne szkolenie trwało w sumie dwanaście godzin i w jego trakcie zostały zrealizowane wszystkie założone cele – relacjonuje jednostka. Zajęcia nadzorował, uczestnicząc w nich osobiście – dowódca 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, płk Krzysztof Sarnowski.

­

­


ZDJĘCIA:

­

źródło i fot. 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy


Zobacz też:

Niezłomny do końca – Por. Stefan Kobos ps. „Wrzos” [ZDJĘCIA]

Niezłomny do końca – Por. Stefan Kobos ps. „Wrzos” [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →