Hrubieszowska „Dziupla artystyczna” na Pikniku Naukowym w Stalowej Woli

Zajęcia „Dziupli artystycznej” rozpoczęły się w niedzielę 16 września od wspólnego, integracyjnego wyjazdu do Stalowej Woli na Piknik Naukowy zorganizowany przez filię KUL

Reklamy

„Dziupla artystyczna” to miejsce spotkań, przestrzeń którą można wypełnić tym co się lubi, zrobić rzecz swoimi rękami od początku do końca.

Hrubieszowski Dom Kultury realizuje program Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieże oraz Fundacji PZU „ Świetlica, moje miejsce”. Założeniem programu było zapewnienie dzieciom czasu wolnego po zajęciach w szkole i przedstawienie w atrakcyjny, ciekawy sposób nauki propagowanej  przez takie dziedziny jak chemia, fizyka, matematyka, astronomia, geografia czy inne nauki ścisłe.   Oprócz rozwijania zainteresowań z przedmiotów ścisłych, uczestnicy projektu będą uczestniczyć w zajęciach artystycznych z papieroplastyki, tkactwa, filcowania i decoupage’u.

Zajęcia rozpoczęły się w niedzielę 16 września  od wspólnego, integracyjnego wyjazdu do Stalowej Woli na Piknik Naukowy zorganizowany przez filię KUL w Stalowej Woli w ramach IX Lubelskiego Festiwalu Nauki.

Wrażenia niezapomniane. Żadna lekcja nie dała dzieciom tylu wrażeń połączonych z olbrzymią dawką wiedzy. Każdy uczestnik biorący udział w zajęciach chemicznych mógł sam popróbować, mieszać, dolewać i widzieć efekty swojej pracy. Niemniej ciekawe i efektowne były zajęcia z fizyki. Łuk elektryczny, fale dźwiękowe i świetlne oraz inne skupiły uwagę dzieci na 90 minut i ani jedno się nie nudziło. Można było również zobaczyć inne atrakcje: napełnianie balonu i przygotowanie do startu, pouczyć się języka niemieckiego w Cafe Deutsch, dotknąć  robota, wysłuchać podziękowania z wierszykiem od śmietniczki w kształcie zwierzątka oraz wielu, wielu innych. Dzieci, ich opiekunowie – rodzice oraz wolontariusze, w sumie 46 osób bawiło się wspaniale.

Taką lekcję będzie pamiętało się bardzo długo, zwłaszcza że nauczeni przykładem zrobimy kilka rzeczy sami, na swoich zajęciach w naszej „Dziupli Artystycznej”.

Nie zakończyliśmy jeszcze zapisów na zajęcia w „Dziupli Artystycznej”. Zapraszamy chętne dzieci z rodzicami oraz wolontariuszy na zapisy w dniu 25 września 2012 roku do Hrubieszowskiego Domu Kultury do pokoju nr 14 o godzinie 17.00.

 

Koordynator projektu – Joanna Błszczak