Hrubieszowska Jedynka w akcji #sadziMY – ZDJĘCIA

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Hrubieszowie aktywnie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji #sadziMY.

Reklamy

Inicjatorem akcji w Polsce był prezydent Andrzej Duda, wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

W dniu 18 września 2020 r. otrzymaliśmy z rąk pani Burmistrz Miasta Hrubieszowa sadzonki drzew, które zostały posadzone wokół naszej szkoły.

Akcję na terenie szkoły rozpoczęła pani Burmistrz Marta Majewska, która w dniu 23 września 2020r. przy szkole posadziła pierwszą sadzonkę. Towarzyszyły jej wydelegowane klasy i dzieci z grupy przedszkolnej, które osobiście zaangażowały się w prace.

Tegoroczna akcja jest szczególnie ważna dla naszego miasta, bowiem obchodzimy 620. rocznicę powstania Hrubieszowa. Dlatego hasłem przyświecającym mieszkańcom jest posadzenie 620 sadzonek drzew na 620. lecie miasta Hrubieszowa, do której włączyła się również Jedynka. Wszyscy z pełnym zaangażowaniem bierzemy udział w tej akcji, aby pozostały po nas pomniki w postaci dorodnych drzew.

Dziękujemy pani Burmistrz za piękną inicjatywę.


tekst i fot.: SP nr 1