Hrubieszowska Jedynka w TVP Lublin

21 listopada uczniowie hrubieszowskiej Jedynki odwiedzili Lublin. Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie gmachu Telewizji Polskiej.

Reklamy

 

21 listopada została zorganizowana wycieczka do Lublina. Uczestniczyli w niej uczniowie SP nr 1 z klasy 5b, 6a, 6c oraz 7c wraz z opiekunami: p. Elżbietą Pochylczuk, p. Martą Kuczyńską, p. Sylwią Wojak i p. Martą Lackowską.

Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie gmachu Telewizji Polskiej w Lublinie – jednego z szesnastu oddziałów regionalnych TVP.

Uczniowie mogli zobaczyć miejsca gdzie powstaje „Panorama Lubelska” i program śniadaniowy „Poranek między Wisłą a Bugiem”. Zasiedli także w reżyserce – tu przy skomplikowanych pulpitach mogli wcielić się w rolę producentów, montażystów, dźwiękowców, operatorów światła i obrazu.

Wizyta w TV dostarczyła uczniom wielu wrażeń, a także informacji jak ciekawa, ale i ciężka jest praca w telewizji. Być może w przyszłości ktoś z nich zostanie pracownikiem telewizji.

Po emocjonującym pobycie w telewizji był obiad, a po nim wybraliśmy się do Cinema City Lublin Plaza. Obejrzeliśmy film przygodowy „Alfa” – film, który wzrusza i uczy, że należy walczyć do końca.

Ostatnim punktem programu była obowiązkowa wizyta w chełmskim McDonald’s.

 

źródło i fot. SP nr 1