Hrubieszowska młodzież integrowała się w słonecznej Grecji

Od 7 do 14 maja 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie przebywali na niezwykle udanej wycieczce do Grecji.

Reklamy

 

Uczestnicy mieli oczywiście okazję kąpieli w morzu i w hotelowym basenie, ale wyjazd obfitował w wiele innych, niezapomnianych atrakcji.

Zwiedziliśmy Ateny i Saloniki, podziwialiśmy miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – spektakularne formacje skalne Meteora wraz z tamtejszymi klasztorami.

Świetnie bawiliśmy się także podczas rejsu na Wyspę Skiathos, w czasie którego kapitan uczył nas tańczyć Zorbę a sama wyspa zachwyciła nas niepowtarzalnym urokiem docenionym przez twórców kultowej już produkcji „Mamma Mia”.

Nie odmówiliśmy sobie także przyjemności zakupów typowych greckich produktów i degustacji pysznych potraw. Przy okazji uczniowie mieli okazję poćwiczyć w praktyce umiejętność posługiwania się językiem angielskim.

Połączenie dwóch szkół na tym wyjeździe okazało się świetnym pomysłem, uczniowie mieli okazję zintegrować się ze swoimi rówieśnikami a opiekę nad nimi sprawowali nauczyciele: p. Marlena Kudiuk – Szozda, Agnieszka Szymanik- Lipska, Daniel Lipski i Kamil Wojciechowski. Cały wyjazd został precyzyjnie zorganizowany przez biuro podróży Modena Tavel.

 

źródło i fot. ZS nr 3