Hrubieszowska Noc Muzeów: Wojownik i Księżniczka, stara apteka i malowanie hrubieszowskiego zamku

16 maja w hrubieszowskim Muzeum im. ks. Stanisława Staszica odbyła się coroczna „Noc Muzeów”. W tym roku zwiedzający mieli okazję zobaczyć m.in. Wystawę „Wojownik i Księżniczka” oraz obejrzeć ilustracje autorstwa Mirosława Kuźma. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych.

Reklamy

Odbywająca się co roku ogólnopolska „Noc Muzeów” to okazja do obcowania z historią i archeologią w wielu muzeach całej Polski. W Hrubieszowie jedną z głównych atrakcji była wyżej wymieniona wystawa Wojownik i Księżniczka  – medycyna sądowa – sztuka, prezentująca wyniki badań archeologicznych z Rogalina.

Ponadto zaprezentowano również ilustracje średniowiecznych pochówków z terenów Polski i Europy, które wykonał Mirosław Kuźma oraz odnowioną salę poświęconą rodzinie du Chateau i hrubieszowskie podziemia, prezentujące elementy starej apteki, która mieściła się dawnej w siedzibie muzeum.

Tradycyjnie udostępniono również stałe ekspozycje muzeum. Najmłodsi natomiast mieli okazję uczestniczyć w zajęciach plastycznych, ilustrując hrubieszowski zamek.

 

fot: LubieHrubie.pl