23 kwietnia 2024

Hrubieszowska Trójka zwycięzcą!

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie, zostali zwycięzcami Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Pszczoły znam i o nie dbam”.

Hrubieszowską szkołę w konkursie reprezentowali uczniowie: Jan Rodziewicz (kl. IV b), Sara Błaszczuk, Szymon Hapoński i Adam Szklarz (kl. VI a).

Jan Rodziewicz, uczeń klasy IV b, wygrał wojewódzki konkurs wiedzy ekologicznej „Pszczoły znam i o nie dbam”, pokonując w finale ponad 86 rywali z około 25 szkół województwa lubelskiego. Jan otrzyma nagrodę rzeczową o wartości 2000 zł.

Szymon Hapoński, uczeń klasy VI a zajął III miejsce i otrzyma nagrodę rzeczową  o wartości 1000 zł.

Szkoła  otrzyma nagrodę ufundowaną przez Marszałka Województwa Lubelskiego w wysokości 3000 zł.

Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat pszczelarstwa i znaczenia pszczoły miodnej dla środowiska naturalnego oraz znajomością roślin miododajnych i znaczeniem produktów pszczelich dla zdrowia człowieka.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie. Realizacja konkursu odbyła się w ramach kampanii „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”.

Szkolną koordynatorką konkursu była Justyna Marcych.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

­

(JM)


Zobacz też:

Hrubieszowianka „Diamentową Kobietą Zamościa” (WIDEO)

Hrubieszowianka „Diamentową Kobietą Zamościa” (WIDEO)