Hrubieszowski Caritas w akcji „Wylosuj anioła”

Caritas Wylosuj anioła – to akcja zorganizowana pod hasłem: „Nie współczuj tylko działaj” przez Parafialny Zespół Caritas i Powiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Hrubieszowie. Wolontariusze Caritas przygotowali maskotki, kartki wsparcia dla dzieci z oddziału onkologicznego w Lublinie.

Reklamy

 

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Te słowa Jana Pawła II podpowiadają nam, że tam gdzie jest nadzieja, tam jest życie. Takie myślenie dodaje nam odwagi i sprawia, że znów stajemy się silni, by okazywać, nieść pomoc tym, którzy na nią czekają w różnej formie: słowa, czynu, pamięci czy drobnego gestu.

Na taką chwilę oczekują chore dzieci, które swoim blaskiem, dobrocią, ogromną szczerością i bezinteresowną miłością przypominają anioły. Kiedyś ktoś powiedział, że każdy z nas ma własnego anioła, tylko trzeba go odnależć. Anioły są wśród nas, te bez skrzydeł. Anioła zawsze można spotkać w drugim człowieku. W dziecku, które tak bardzo wierzy, że anioły istnieją i że cuda zdarzają się codziennie. My jednak nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, bo ciągle się gdzieś spieszymy. Nie  dostrzegamy tak jak dzieci, że anioły krążą wokół nas. W przyjacielu, który poklepie po ramieniu. W nieznajomym, który się do nas uśmiecha.

Każda historia życia chorego dziecka stanowi zawsze odrębną i osobistą przeprawę przez trudny czas choroby.

Wolontariusze Caritas muszą mieć na uwadze, że to ludzie potrzebują pomocy, i że to ludzie pomagają ludziom niczym anioły. One zmieniają każdy ból w wiarę istnienia, nawet wielkie cierpienie zmieniają w radość jedynym dotknięciem swojej dobroci. Ocierają morze łez, po policzkach spływających. Ich skrzydła są balsamem serc cierpiących. Nie mają wprawdzie one żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają   ręce i proponują swoją przyjażń.

Póki co… z wzajemnością potrafią kochać tylko anioły.

Bądż jednym z nich  na różnych etapach swojego życia.


tekst i fot.: Wolontariusze Caritas