Hrubieszowski dzielnicowy i sierżant SG z Dołhobyczowa wyróżnieni przez ministra

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nagrodziło 445 funkcjonariuszy z podległych służb. Wśród wyróżnionych znalazło się dwóch funkcjonariuszy z Hrubieszowszczyzny.

Reklamy


Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie st. asp. Radosław Krystkowiak udzielił pomocy przedmedycznej poszkodowanym w wypadku drogowym, który wydarzył się przy ulicy Żeromskiego w Hrubieszowie.

Hrubieszowski dzielnicowy idąc chodnikiem przylegającym do ogrodzenia Zespołu Szkół Miejskich Nr 2 w Hrubieszowie, usłyszał nagle bezpośrednio za swoimi plecami huk zderzających się pojazdów. Kiedy się odwrócił, zauważył dostawczego mercedesa, który przejechał przez chodnik i uderzył w drzewo przy ogrodzeniu. Drugi z pojazdów z kolei wjechał  na chodnik.

Reklamy

Policjant pobiegł w stronę uczestników zdarzenia, udzielając im pomocy przedmedycznej i zabezpieczając miejsce do chwili przybycia załogi karetki pogotowia.

Zdecydowaniem w działaniach i czujnością po służbie wykazał się także sierż. Straży Granicznej Piotr Szpakowski z Placówki Straży Granicznej w Dołhobyczowie. Funkcjonariusz podczas podróży zauważył płonący dom. Natychmiast się zatrzymał i ruszył z pomocą. Nie poddał się nawet wtedy, gdy okoliczni mieszkańcy przekonywali go, że płonie niezamieszkiwany przez nikogo pustostan.

Funkcjonariusz musiał mieć pewność, że niczyje życie nie jest zagrożone. Jak się okazało, w środku znajdował się mężczyzna, który tam mieszkał. Dzięki uporowi sierż. Piotra Szpakowskiego mężczyzna bezpiecznie opuścił płonący budynek.

Ogółem w całym kraju nagrody otrzymało w sumie 445 funkcjonariuszy – 305 funkcjonariuszy Policji, 90 strażaków, 44 pograniczników i 6 funkcjonariuszy BOR-u. W większości wnioski o nagrody  zostały przesłane przez przełożonych funkcjonariuszy. 35 nagród przyznano na wnioski  samorządowców, organizacji pozarządowych, mieszkańców, a także dziennikarzy.


Zobacz też:

Wypadek na Żeromskiego » Galeria

Hrubieszów: Dzielnicowy udzielił pomocy poszkodowanym w wypadku. Sprawca był pijany 

Sierżant Piotr Szpakowski nagrodzony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji 

http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/68143/za-mestwo-i-odwage.htmlźródło: KPP Hrubieszów, NOSG, tygodnikzamojski.pl