Hrubieszowski Klub Kolekcjonera w hołdzie Bohaterom Niepodległości

W dniu 11 listopada członkowie Hrubieszowskiego Klubu Kolekcjonera i Społecznego Komitetu Odbudowy Mogił Poległych Legionistów oddali hołd bohaterom, którzy walczyli i oddali życie za naszą Małą Ojczyznę, jaką jest ukochana Ziemia Hrubieszowska i miasto Hrubieszów.

Reklamy

 

W godzinach popołudniowych złożono kwiaty, zapalono znicze na zbiorowej mogile, która została odbudowana, położona została nowa płyta granitowa, przywrócono pierwotny napis LEGIONIŚCIE KOLEDZY, umieszczono jak dawniej KRZYŻ – BOHATEROM NIEPODLEGŁOŚCI, zakonserwowano i pomalowano cały postument, wykonano infrastrukturę. Rykoszetem wykonaliśmy odbudowę mogiły zasłużonego dla kraju Feliksa Michała Kułakowskiego – wszystko obrazują zdjęcia.

Dziękujemy wam MIESZKAŃCY HRUBIESZOWA, bo to tylko dzięki waszej hojności, firmom prywatnym, darczyńcom mogliśmy wykonać to pierwsze zadanie.

Reklamy

Muszę stwierdzić, że widzieliśmy u wielu osób łzy w oczach i bardzo serdeczne podziękowania, wielką radość. Trzeba było aż 81 lat czekać. Mogiła ta nie jest w pełni skończona, brakuje obłożenia bocznego, robiliśmy to, na co było nas stać. Kosz, jaki musimy zapłacić wykonawcy to 6.000 tysięcy złotych.

Miło jest nam donieść, że od jutra rozpoczynamy drugie zadanie – ODBUDOWĘ TRZECH MOGIŁ, w których pochowana jest sanitariuszka Wojska Polskiego i dwóch funkcjonariuszy Policji Państwowej, którzy zginęli w wojnie polsko – bolszewickiej. Fundatorem odbudowy jest Instytut Pamięci Narodowej O/Lublin, my jako Hrubieszowski Klub Kolekcjonera mamy zapłacić za wykonanie infrastruktury około 2,500 złotych.

Szanowni Mieszkańcy Hrubieszowa! Zwracamy się do was z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe, wpłatę na nasze konto, zakup kartek – cegiełek na ten zaszczytny cel, bo dzięki Wam dalej będziemy kroczyć do pełnego zwycięstwa i ich upamiętnienia. Postaramy się Wam po zakończeniu jak najlepiej odwdzięczyć. Jak sami widzieliście, już rozpoczął się trzeci etap na naszym cmentarzu – ODBUDOWA 26 MOGIŁ WOJENNYCH.

Bardzo serdecznie dziękujemy tym, którzy w dniu Święta Zmarłych kwestowali z nami, a byli to; Pan Ślusarczyk z synem, Pan Rajmund Księżyk.

Jeszcze raz zwracamy się z prośbą i zaufaniem dla nas.

 

Z poważaniem – Mieczysław Zapała