Hrubieszowski Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2017 r. w Hrubieszowie odbył się drugi Orszak Trzech Króli. Mieszkańcy przemaszerowali ulicami miasta z kościoła św. Ducha do Hrubieszowskiego Domu Kultury.

Reklamy

 

Przemarsz rozpoczął się o 14.00 w kościele pw. św. Ducha, skąd duchowni, mieszkańcy oraz władze samorządowe Hrubieszowa w osobach Burmistrza Tomasza Zająca, Zastępcy Burmistrza Marty Majewskiej i Przewodniczącej Rady Miejskiej Anny Świstowskiej, wyruszyli w stronę Hrubieszowskiego Domu Kultury.

Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, Orszak Trzech Króli przebył skróconą trasę, która prowadziła przez ul. Nową, Piłsudskiego, Staszica i 3-go Maja.

Orszak zakończył się w Hrubieszowskim Domu Kultury, gdzie Burmistrz Tomasz Zając powitał przybyłych mieszkańców. Po wspólnym opłatku odbyła się część artystyczna w postaci jasełek i koncertu kolęd. W jasełkach, które rozpoczęły się jeszcze w kościele św. Ducha, wzięły udział dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Miejskich nr 1, Związek Harcerzy Rzeczypospolitej w Hrubieszowie, dzieci komunijne z Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej, Młodzież Franciszkańska i schola z parafii św. Ducha, przygotowane przez Agnieszkę Kolano, Monikę Bator i o. Wiktoryna Krysę.

W koncercie kolęd wystąpił zespół Lechici, solistki z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej i solistka Anita Szkołut.

Ciepły poczęstunek dla uczestników Orszaku Trzech Króli przygotowało Centrum Integracji Społecznej z Mienian.

 

źródło i fot. UM Hrubieszów