Hrubieszowski policjant z psem Algo najlepsi w województwie

Potrafią tropić i wskazać drogę ucieczki lub miejsce ukrycia przestępcy. Wraz z przewodnikami patrolują ulice, dbają o porządek publiczny i bezpieczeństwo na imprezach masowych. Uczestniczą w konwojach policyjnych, a kiedy trzeba potrafią obezwładnić nawet najgroźniejszego przestępcę. Mowa o policyjnych psach służbowych, które podczas minionych dwóch dni uczestniczyły w wojewódzkich eliminacjach do Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2014. Znamy już zwycięzców – to asp. Krzysztof Mróz z psem Algo z KPP w Hrubieszowie. Drugie miejsce zajął asp. Mariusz Drozd z psem Dezor z KMP w Lublinie.

Reklamy

 

Wczoraj zakończyły się wojewódzkie eliminacje do Kynologicznych Mistrzostw Policji Sukowice 2014. W eliminacjach wzięło udział 31 przewodników wraz ze swoimi podopiecznymi. Posłuszeństwo, chodzenie przy nodze, warowanie, aportowanie, reakcja psa na strzał, pokonywanie przeszkód, obrona przewodnika przed atakiem napastnika, pościg za uciekającym pozorantem oraz tropienie śladów to elementy, które oceniany były przez komisję.

Znamy już zwycięzców to asp. Krzysztof Mróz z psem Algo z KPP w Hrubieszowie. Drugie miejsce zajął asp. Mariusz Drozd z psem Dezor z KMP w Lublinie.

Reklamy

To oni będą reprezentować nasze województwo na Kynologicznych Mistrzostwach Polski, które odbędą się na przełomie września i października w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

źródło i fot. KWP Lublin (R.L.R)