3 grudnia 2023

Hrubieszowski Staszic w programie Aktywna tablica. Będą fundusze na kolejne laptopy dla uczniów

I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, zakwalifikowało się do rządowego programu „Aktywna tablica” 2020.

Reklamy

I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, jako jedyna szkoła ponadpodstawowa w powiecie hrubieszowskim, zakwalifikowała się do rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica” edycja 2020.

Program ten opiera się na założeniu, że jednym z zasadniczych zadań współczesnej szkoły jest rozwijanie kompetencji uczniów przygotowujących ich do życia w społeczeństwie informacyjnym i rozwój kompetencji uczniów w tym zakresie powinien dokonywać się w nowocześnie wyposażonej szkole.

Reklamy

W ramach uzyskanych środków (14 000 zł plus wkład własny 3500 zł) zostaną zakupione laptopy dla uczniów i nauczycieli, które przyczynią się do usprawnienia procesu edukacji cyfrowej, dostępu do treści edukacyjnych w sieci i realizacji zdalnego nauczania.

­

info: LO Staszic