25 czerwca 2024

Hrubieszowski Staszic z certyfikatem Pearson and BBC Live Classes

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2020/2021 uczniowie pierwszych i drugich klas liceum Staszica uczestniczyli w międzynarodowym projekcie lekcji online, który jest efektem współpracy wydawnictwa Pearson i BBC.

Reklamy

Zajęcia online skierowane dla uczniów oraz nauczycieli z całego świata odbywały się na platformie ZOOM. W lekcjach Big Live Lessons oraz Live Classes,pt.: Street Art, The cost of higher education, Adventures of a Lifetime i Young Entrepreneurs naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas II: A3, II D3, II B3, II D oraz I A.

Zajęcia prowadzili doświadczeni brytyjscy nauczyciele Michael Brand, Harry Waters oraz Dan Shepherd. W każdej lekcji jednocześnie uczestniczyła młodzież z różnych krajów wykonując zadania wymagające wzajemnej współpracy. Dynamika lekcji wymagała szybkiego reagowania na pytania oraz wypowiedzi innych uczestników a wszystko w języku angielskim.Udział w lekcjach prowadzonych przez wspaniałych nauczycieli, native speakerów, to nie tylko możliwość podniesienia swoich umiejętności językowych, ale także wyjątkowa okazja   do nawiązania nowych znajomości podczas nauki w jednej wirtualnej międzynarodowej klasie.  Zajęcia wzbudziły dużo pozytywnych emocji, co okazało się niezwykle motywujące dla naszych uczniów. Każda lekcja wymagała przygotowania, dlatego należy docenić gotowość młodzieży do poświęcenia wolnego czasu i wkład pracy. Uczniów wspierały p. J. Patkowska oraz M. Kamińska. Wszyscy uczestnicy i nauczyciele otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w międzynarodowym projekcie. Projekt będzie realizowany również w drugim semestrze, a kolejne zajęcia już 9 lutego.

Reklamy

aut. M. Kamińska, J. Patkowska


Zobacz też:

Reklamy
Kolejne sukcesy uczennic hrubieszowskiego Staszica

Kolejne sukcesy uczennic hrubieszowskiego Staszica


LubieHrubie na Twitterze