Hrubieszowski ”Strzelec” zaprasza

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Niedawno po szkoleniu były przysięgi i awanse, teraz czas na dalsze szkolenie i nabór. Przeczytaj tekst i obejrzyj film, zdecydowałeś się, zdecydowałaś, to świetnie, takich Ojczyzna potrzebuje!!!

Przypomnę…

W Hrubieszowie Związek Strzelecki powstał w 1921 roku i cały czas cieszył się olbrzymią popularnością wśród mieszkańców. Oprócz tradycyjnego szkolenia i wychowania patriotycznego członkowie (dziewczęta i chłopcy) brali udział w różnych uroczystościach, zawodach sportowych, posiadali stroje reprezentacyjne i mundury. Kiedy w 1939 r. wybuchła wojna, od Zamościa w kierunku Hrubieszowa zbliżała się niemiecka kolumna. Ku ich zaskoczeniu w okolicach „Tatarskiej Góry” posypał się na nich grad kul, oczywiście to byli hrubieszowscy „Strzelcy”, kolumna wycofała się.

W okresie wojny członkowie tego związku natychmiast przystąpili do konspiracyjnej walki z nieprzyjacielem, najczęściej w barwach AK. Niestety po wojnie wielu z nich przez wiele lat musiało ukrywać się lub wyjechać na tzw. ziemie odzyskane, ponieważ nie byli po stronie ZSRR i ich polskich sprzymierzeńców. Wielu z nich podczas przesłuchań przeżyło katorgi, niektórzy oddali to co najcenniejsze życie, ich rodziny za to, że ich przedstawiciele walczyli o wolność dla Ojczyzny, nie miały szans na lepszą pracę i różne przywileje.

Na szczęście po kilkudziesięciu latach wszystko zmieniło się, więc i odżył Związek Strzelecki. Są młodzi ludzie, którzy chcą kontynuować założenia tego patriotycznego związku, ale mam nadzieję, że już nigdy nie będą musieli znowu w okolicach „Tatarskiej Góry” okopać się i zaskoczyć nieprzyjaciela, a nabyta sprawność i wiedza patriotyczna, przyda się w codziennym życiu i pracy.

Fajno by było, aby rodzice i dziadkowie przyczynili się do przynależności ich dzieci do czegoś, co może przynieść tylko korzyści np. wysokie morale, wiedzę o patriotyzmie, wewnętrzną dyscyplinę, sprawność fizyczną, zdrowie, zahartowanie, współpracę w zespole, radzenie sobie w trudnych sytuacjach, przygotowanie do zawodów w służbach mundurowych itp.

Zapraszamy !

***

KIM JESTEŚMY?

Związek Strzelecki „Strzelec” – Organizacja Społeczno-Wychowawcza jest patriotycznym stowarzyszeniem młodzieży polskiej – kontynuatorem istniejącego w okresie międzywojennym Związku Strzeleckiego, zrzeszająca młodych ludzi pragnących poznać smak życia wojskowego, przeżyć przygodę, uczyć się pracy w zespole i sprawdzenia własnych granic wytrzymałości, a potem ich przekraczania. Jednostka Strzelecka 2020 w Hrubieszowie jest jednostką zrzeszoną w strukturach Z.S. „Strzelec” O.S-W.
Dodatkowo można obejrzeć film promujący Jednostke Strzelecką 2020 Hrubieszów.

***

SZKOLENIE

Szkolenie w naszej jednostce opiera się na programie szkolenia strzelców ZS „STRZELEC” OSW. W miarę posiadanych umiejętności, sprzętu i pomocy Wojska, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, LOK, oraz osób cywilnych, które mogą pomóc nam w jakikolwiek sposób, staramy się szkolić jak najbardziej profesjonalnie i nauczyć się jak najwięcej.
W nieodległej przeszłości braliśmy udział w szkoleniu z zakresu alpinistyki miejskiej a już 12-14 grudnia odbędzie się kolejne szkolenie z zakresu taktyki w Majdanie Sopockim

***

KTO MOŻE DO NAS DOŁĄCZYĆ?

Każdy, kto spełnia niżej wymienione kryteria ma na wstępie procesu rekrutacji już duży plus, musisz przejść jeszcze nasza „selekcje” i poprzeć swoją chęć przyłączenia się do nas jak najlepszymi argumentami podczas rozmowy wstępnej. Jest także granica wiekowa – min. 15 lat!

***

PO CO TA SELEKCJA?

Selekcja ma za zadanie wykluczyć ludzi, którzy przyszli do nas, „bo fajna dziewczyna/chłopak do nas należy” lub „a pójdę się pośmieje”. Jeśli kierują tobą takie lub podobne argumenty zrezygnuj na wstępie, nie przychodź i nie zajmuj naszego cennego czasu, bo i tak odpadniesz. Możliwe, że wielu z was się obawia, że po prostu nie przejdzie rozmowy lub selekcji. U nas, jedna z podstawowych zasad jest wiara w siebie. Jeśli naprawdę interesujesz się tym, czym zajmuje się „STRZELEC” i droga jest ci nasza Ojczyzna, jedyna rzeczą, jakiej się musisz obawiać jest selekcja.

***

A CO PO SELEKCJI?

Realizujemy postawione sobie zadania:

– działamy na rzecz niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej i jej umacniania w myśl najważniejszego prawa strzeleckiego „Dobro i pomyślność Rzeczypospolitej Polskiej jest pierwszym i najważniejszym prawem strzeleckim” – wyrabianie umiejętności zdyscyplinowanego życia w zespole i podnoszenie sprawności fizycznej młodzieży

– przygotowujemy się do sytuacji kryzysowych, aby w razie konieczności stanąć w obronie ojczyzny w myśl prawa strzeleckiego „Strzelec służy Rzeczpospolitej i jest dla niej gotów do wszelkich poświęceń, jest wzorowym obywatelem, a jeżeli zajdzie taka potrzeba żołnierzem Rzeczypospolitej Polskiej”, co nie oznacza tylko stanu wojny, ale również klęsk żywiołowych lub innych sytuacji nadzwyczajnych, a przede wszystkim w codziennym życiu pokonywanie własnych słabości.

– przygotowanie młodzieży do służby w Wojsku Polskim oraz wychowywanie członków Związku w duchu patriotycznym.

-zapoznawanie z przygodą, jaką jest życie i praca związana z „mundurem” – wojskowym, policyjnym, straży granicznej lub każdym innym.

Osiągamy to poprzez:

-cotygodniowe spotkania, na których szkolimy się w szeroko rozumianej taktyce walki.

– organizację obozów – marszów i rajdów strzeleckich, na których odbywają się szkolenia dla drużyn Związku w zakresie topografii terenowej, (dzienne i nocne manewry pododdziałów w terenie), nauki strzelania z broni sportowej oraz wielu zajęć specjalistycznych.

– realizację regulaminów wewnętrznych Związku Strzeleckiego „Strzelec”-OSW

-zdobywanie i szlifowanie posiadanej wiedzy w specjalistycznych kursach

– stałą działalność w poszczególnych Jednostkach (szkolenie obywatelskie, kształcenie kadry instruktorskiej, prowadzenie wykładów, ćwiczeń, kursów z zakresu szkolenia wojskowego i obrony cywilnej).

– udział w obchodach i uroczystościach narodowych, współpracę ze stowarzyszeniami kombatanckimi oraz grupami rekonstrukcji historycznej.

Wymagania:

– Chęci,
– Niekaralność,
– Ukończone 15 lat,
– Dobry Stan Zdrowia,
– Obywatelstwo Polskie,
– Zgoda Rodziców (dla osób niepełnoletnich).

Kontakt:

Dowódca JS 2020 Druż. Jakub Zachaj:
e-mail: easy313@wp.pl

gg: 510233

Z-ca d-cy ds. logistyki strz. ZS Łukasz Słupski:
e-mail: delta12@onet.eu

gg: 4337253

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ZS „Strzelec” wejdź na
www.js2020.prv.pl >>
albo obejrzyj filmik promujący
Tutaj >>

zobacz zdjęcia >>

Opracował – mak

Hrubieszow 2008-11-26