Hrubieszowskie obchody Dnia Strażaka (ZDJĘCIA, WIDEO)

W piątek 13 maja 2022 roku odbyły się w Hrubieszowie uroczystości związane z obchodami Dnia Strażaka.

Reklamy

O godz. 11, w kościele pw. Ducha Świętego w Hrubieszowie, odprawiono mszą świętą w intencji strażaków, po której rozpoczęła się uroczysta akademia na placu Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie przy ul. Gródeckiej.

Po odegraniu hymnu państwowego i powitaniu zaproszonych gości, wręczono odznaczenia i awanse, po czym nastąp[ił poświęcenie i przekazanie średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego na podwoziu Iveco z napędem 4×4. Obchody zakończyły wystąpienia okolicznościowe i strażacki poczęstunek.

­

Ze strony KPPSP w Hrubieszowie:

13 maja 2022 r. na placu wewnętrzny Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie odbył się Dzień Strażaka. Uroczystość poprzedzona była Mszą Świętą w parafii pw. Ducha Świętego, w intencji strażaków i ich rodzin.

Na dzień strażaka oprócz funkcjonariuszy z hrubieszowskiej komendy przybyli również goście zaproszeni: Poseł na Sejm Sławomir Zawiślak, Lubelski Komendant Wojewódzki nadbrygadier Grzegorz Alinowski, przedstawiciel Marszałka Woj. Lubelskiego, Aneta Karpiuk Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP, władze samorządowe z terenu powiatu oraz duchowni.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Lubelskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu, nadbrygadierowi Grzegorzowi Alinowskiemu przez dowódcę uroczystości mł. bryg. Tomasz Zwolaka – zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie. Następnie przy dźwiękach hymnu państwowego dokonano podniesienia flagi na maszt.

Uroczystą akademię rozpoczął Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie mł. bryg. Piotr Gronowicz.

Na ręce komendanta powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęło wiele listów gratulacyjnych. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Andrzej Bartkowiak oraz Przemysław Czarnek Minister Edukacji i Nauki podziękowali za zaangażowanie, poświęcenie oraz za aktywną działalność zawodową i społeczną.

Lubelski Komendant Wojewódzki nadbrygadier Grzegorz Alinowski oraz Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie mł. bryg. Piotr Gronowicz wręczyli odznaczenia, akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia funkcjonariuszom Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie:

ODZNACZENIA
Srebrna Odznaka „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”

kpt. Aneta Sałęga

Brązowa Odznaka „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”

kpt. Marcin Lebiedowicz
asp. sztab. Emil Gniecki
asp. Damian Lemiński

AWANSE

Na stopień starszego kapitana awansowano

kpt. Damian Franiak
kpt. Paweł Kucy

Na stopień starszego ogniomistrza awansowano

ogn. Marcin Hawryluk
ogn. Mariusz Zawadzki
ogn. Wojciech Żmura

Na stopień ogniomistrza awansowano

mł. ogn. Jakub Kuszaj
mł. ogn. Adrian Łazorczyk

Na stopień starszego sekcyjnego awansowano

sekc. Hubert Kuźniarski
sekc. Mateusz Zając

Na stopień sekcyjnego awansowano

str. Jerzy Łagodowski

Na stopień starszego strażaka awansowano

str. Marcin Gabryś
str. Dionizy Wojtiuk

Nagroda pieniężna Komendanta Głównego PSP

ogn. Adrian Łazorczyk

Następnie dokonano uroczystego poświęcenia pojazdu pożarniczego przez księży. Aktu przekazania pojazdu dokonał Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbgygadier Grzegorz Alinowski, Poseł Sławomir Zawiślak oraz samorządowcy z powiatu hrubieszowskiego na ręce Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Hrubieszowie.

Na zakończenie głos zabrali goście zaproszeni. Pogratulowali strażakom awansów i odznaczeń oraz nowego pojazdu ratowniczo gaśniczego. Podziękowali za wspólną pracę, poświęcenie, zaangażowanie podkreślając rangę strażaka i doceniając ich wysiłek. (tekst: st. kpt. Marcin Lebiedowicz)

­

­


(fot. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Hrubieszów: Uroczyste ślubowanie nowego strażaka (ZDJĘCIA)

Hrubieszów: Uroczyste ślubowanie nowego strażaka (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Instagramie