Hrubieszowskie służby mundurowe docenione i wyróżnione (ZDJĘCIA)

W Lubelskim urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów uznania i monety okolicznościowej „Ochrona polskiej granicy wschodniej” jednostkom organizacyjnym Wojska Polskiego, administracji zespolonej i niezespolonej.

Reklamy

Wojewoda lubelski Lech Sprawka wyraził w ten sposób wdzięczność za ochronę polskiej granicy, dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców regionu i kraju, profesjonalizm, rzetelność, odpowiedzialność i skuteczność w wykonywaniu zadań. Wyróżnienia są symbolicznym podziękowaniem za dotychczasową służbę w związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej i wojną na Ukrainie.

W gronie osób, które odebrały dyplomy uznania, znaleźli się przedstawiciele służb mundurowych z powiatu hrubieszowskiego: Kierownik Oddziału Celnego w Hrubieszowie nadkom. Grażyna Palichleb, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie mł. bryg. Piotr Gronowicz, Komendant PSG w Hrubieszowie ppłk SG Dariusz Łopocki, Komendant PSG w Dorohusku ppłk SG Sławomir Gontarz.

Reklamy

– Od ponad dwóch lat województwo lubelskie doświadcza licznych sytuacji kryzysowych. Ale nie ma trudniejszej sytuacji kryzysowej niż ta, z którą związane jest bezpieczeństwo państwa. Dlatego też ochrona granicy państwowej ma szczególne znaczenie. Serdecznie dziękuję służbom, które zgodnie współpracując zapewniają nam bezpieczeństwo – powiedział między innymi wojewoda lubelski Lech Sprawka w czasie uroczystości.

­

­

(źródło i fot. Lubelski Urząd Wojewódzki)


Zobacz też:

Hrubieszów: „Zmarł tak, jak żył – w drodze”. 15 rocznica śmierci prof. Wiktora Zina (ZDJĘCIA)

Hrubieszów: „Zmarł tak, jak żył – w drodze”. 15 rocznica śmierci prof. Wiktora Zina (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Instagramie