II dzień Finału Szlachetnej Paczki Hrubieszów i Okolice

Niedziela 9 grudnia 2012 r. – drugi dzień Finał Szlachetnej Paczki w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie. Od wczesnych godzin rannych, pomimo obfitych opadów śniegu, do magazynu przy ul. Zamojskiej 18a spływały ogromne ilości paczek.

Reklamy

Nasi Darczyńcy to „osoby o szlachetnych sercach”, którzy poprzez przygotowanie tak wspaniałych paczek stali się bohaterami. Rodziny wraz z wolontariuszami są bardzo wdzięczne wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym w projekt Szlachetnej Paczki w Rejonie Hrubieszów i Okolice.

 

Relacje wolontariuszy…


Joanna:

– Rodzina, do której pojechaliśmy zawieźć dziś paczki bardzo ucieszyła się z naszego przyjazdu. Gdy tylko wnieśliśmy paczki do domu, dzieci od razu zabrały się za ich rozpakowywanie i robiły to z wielkim uśmiechem na twarzy. Jak byliśmy pierwszy raz na spotkaniu z rodziną, mały chłopczyk powiedział, że bardzo chciałby dostać samochód sterowany na pilot i jakie ogromne było jego zdziwienie, gdy otworzył paczkę i znalazł w niej to, o czym marzył. Zabawki i słodycze bardzo cieszyły dzieci lecz najbardziej zadowolone były z przyborów szkolnych, które dostały. Chłopcy powiedzieli „hura, będę w końcu miał zeszyt do historii” , a ich młodszy brat „a ja dobrze wyposażony piórnik do szkoły”. Emocje, które towarzyszyły nam wszystkim podczas tego spotkania, zarówno wolontariuszom, jak i rodzinie trudno jest opisać. Wspaniale jest móc pomagać innym. Szlachetna paczka jest wspaniałym projektem, trafia w konkretne potrzeby konkretnej rodziny. Zachęcam wszystkich, aby spróbowali za rok wziąć w tym udział 😉 Jest to niesamowite doświadczenie, emocje i prawdziwe uczucia 😉

 

Patrycja:

– Finał Szlachetnej Paczki jest czymś niesamowitym. Wielka radość i wzruszenie. Oczekiwałam z niecierpliwością na przyjazd darczyńcy, z którym wspólnie miałam pojechać do rodziny. Gdy już ten moment nastąpił i przekroczyliśmy próg domu Pani Weroniki, radość i wdzięczność jaką ujrzałam na jej twarzy była czymś niesamowitym. Ze łzami w oczach pytała, czy to wszystko jest dla niej. Nie mogła uwierzyć w to, że dostała tyle wspaniałych rzeczy. Malutka Sylwia, chodź ma tylko 10 miesięcy, jest tak słodka, że nie mogłam powstrzymać się od tego, by chodź chwilę nie potrzymać jej na rękach. Darczyńca został bardzo miło przywitany przez wszystkich domowników. Spędziliśmy tam prawie godzinę rozmawiając na przeróżne tematy. Tak naprawdę nie da się wyrazić słowami wdzięczności Pani Weroniki wobec darczyńcy. To był niesamowity dzień. Zachęcam wszystkich by zostali wolontariuszami. Warto 🙂

 

Wolontariusze Szlachetnej Paczki Hrubieszów i Okolice:

Udział w Szlachetnej Paczce w roli wolontariusza jest czymś niesamowitym, nie da się Tego opisać słowami, to trzeba przeżyć „poczuć to na własnej skórze” :):) Dlatego zachęcamy wszystkich, aby za rok wzięli udział, ponieważ to jest taka dawka pozytywnej energii, niesamowitych przeżyć i „kopniak” do dalszych działań z uśmiechem na twarzy :):)

 

Wolontariusze i Lider

Szlachetnej Paczki 

Rejonu Hrubieszów Okolice