II Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu hrubieszowskiego

26 marca 2014 roku w Zespole Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie po raz drugi odbył się Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu hrubieszowskiego. W tym roku konkursowi sprawdzającemu wiedzę uczniów towarzyszył konkurs piosenki angielskiej.

Reklamy

Ideą konkursów było propagowanie nauki języka angielskiego, poznawanie kultury krajów anglojęzycznych, a także umożliwienie młodzieży nawiązania kontaktów z rówieśnikami z innych szkół. Podobnie jak w roku ubiegłym termin dobrany był tak, by umożliwić uczniom sprawdzenie umiejętności i wiadomości przed zbliżającymi się egzaminami gimnazjalnymi. Celem było też zachęcanie uczniów do rozwijania swoich talentów artystycznych. 
 
Konkurs staje się coraz bardziej popularny czego dowodem jest frekwencja uczestników. Na zaproszenie ZS nr 3 odpowiedzieli nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie, Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie, Gminnego Gimnazjum im. B. Chrobrego w Kozodawach, Zespołu Szkół w Werbkowicach, Publicznego Gimnazjum w Honiatyczach, Gimnazjum w Uchaniach, Zespołu Szkół w Horodle, Zespołu Szkół Publicznych w Moniatyczach.


Laureatami konkursu piosenki angielskiej zostały: 

1. Sabina Poterucha z Publicznego Gimnazjum w Trzeszczanach, 

2. Zuzanna Grabowska z Zespołu Szkół w Werbkowicach, 

3. Maria Łyko i Katarzyna Szlązak z Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie. 


Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 9.00, uczestników konkursu i ich opiekunów powitał dyrektor ZS nr 3 Dariusz Szadowski. Po trwającym 60 minut konkursie uczniowie i nauczyciele spotkali się na koncercie piosenki angielskiej, który udowodnił jak utalentowaną mamy młodzież w naszym powiecie. Czas umilały nam też wiersze i piosenki angielskie wykonywane przez uczniów klasy II i III D.


Laureaci, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów: 

1. Karolina Bedlińska (Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie), 

2. Aleksandra Tlak (z Zespołu Szkól Miejskich nr 3 w Hrubieszowie) 

3. Katarzyna Kot (Zespół Szkół Publicznych w Moniatyczach), 

otrzymali atrakcyjne nagrody wręczone przez dyrektora szkoły. Na wszystkich uczestników i ich opiekunów czekały dyplomy. Konkurs języka angielskiego okazał się niezwykle miłym wydarzeniem zarówno dla uczestników, jak i inicjatorek odpowiedzialnych za jego przebieg, Marleny Kudiuk – Szozdy i Agnieszki Szymanik – Lipskiej oraz Justyny Molskiej, które składają serdeczne podziękowania wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie i ich opiekunom. 


Info i fot. ZS nr 3