9 grudnia 2023

II Zlot Hufca ZHP Hrubieszów

W dniach 30 maja – 1 czerwca na Stanicy Harcerskiej w Starosielu Hufiec ZHP Hrubieszów organizował zlot drużyn działających w Hufcu.

Reklamy

Propozycja ta spotkała się z zainteresowaniem drużyn i w Zlocie udział wzięły drużyny z Hrubieszowa, Husynnego, Horodła i Strzyżowa: zuchy, harcerze, harcerze starsi i wędrownicy wraz z drużynowymi  – łącznie 72 harcerzy i 8 instruktorów.

Celem Zlotu była integracja drużyn oraz praca nad obrzędowością. Dla drużyn i ich instruktorów były to dni pełne pracy i świetnej zabawy. Pierwszego dnia, pomimo deszczu, uczestnicy zlotu spędzili czas na świecowisku. Był to też czas na naukę nowych piosenek i przypomnienie sobie już znanych.

Reklamy

Drugi dzień poświęcony był na warsztaty – harcerze zapoznawali się z ogniskiem obrzędowym, uczyli się musztry, był czas na wyjście w teren. W niedzielę uczestnicy Zlotu brali udział we Mszy Św. polowej na terenie Stanicy.

Mszę Św. odprawił kapelan Hufca Hrubieszów Ks. Artur Sokół. Nawet pogoda uśmiechała się do harcerzy i nie przeszkadzał nam deszcz.

Teraz wszyscy wspominają przeżyte dni i czekają na następny Zlot, który mamy nadzieję odbędzie się za rok.


Info i fot ZHP Hufiec Hrubieszów