III Festival des Chansons Francophones

Zamość

Reklamy

Fundację Du Chateau reprezentowały utalentowane uczennice: Kinga Panasiewicz, Elżbieta Kuźmińska i Paulina Zielińska, które potwierdziły po raz kolejny swoje umiejętności językowe i artystyczne odnosząc sukces i zdobywając nagrodę i wyróżnienie.

***

15 marca w Siedzibie Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, odbył się III Festiwal Piosenki Frankofońskiej. Wśród uczestników Festiwalu znaleźli się również uczniowie uczący się języka francuskiego w Fundacji Kultury i Przyjaźni Polsko- Francuskiej im. Krystyny i Stefana du Chateau w Hrubieszowie, którzy zostali przygotowani przez Panią Anetę Danilczuk i Panią Anetę Tarłowską.

Fundację reprezentowały utalentowane uczennice: Kinga Panasiewicz, Elżbieta Kuźmińska i Paulina Zielińska, które potwierdziły po raz kolejny swoje umiejętności językowe i artystyczne odnosząc sukces. Nasze artystki konkurowały z uczniami z zamojskich szkół gimnazjalnych i średnich.

Kinga Panasiewicz zajęła II miejsce w kategorii gimnazjalistów śpiewając „a capella” piosenkę Edith Piaf „Padam, padam”,.

Elżbieta Kuźmińska zdobyła wyróżnienie w kategorii licealistów, piosenką Mozart l’Opera Rock ”Tatoue – moi”.

***

Info i foto:
Fundacja Du Chateau

zobacz zdjęcia »