III miejsce w Rajdzie Grunwaldzkim dla Hrubieszowskich Harcerzy

Rajd Grunwaldzki „doszedł” do mety. To największe przedsięwzięcie edukacyjno – turystyczne Związku Harcerstwa Polskiego. Od 2009 roku na początku lipca kilkuset turystów wędruje szlakami „Pogranicza”, mikroregionu leżącego na styku granic województwa mazowieckiego, kujawsko – pomorskiego i warmińsko – mazurskiego, aby po 5 dniach dotrzeć pod Grunwald.

Reklamy


W Rajdzie 2015 wzięło udział ok. 1000 osób, harcerze, kluby turystyczne, rodziny i nieformalne grupy przyjaciół. Rajd Grunwaldzki jest niezwykłą przygodą w mało rozpowszechnionym nurcie turystyki kulturowej.

Reprezentacja ZHP Hufca Hrubieszów również wzięła udział w Rajdzie na trasie IV Działdowskiej:

9.07.2015 Mława – Zalew Ruda – Dwukoły – Narzym – Iłowo (18 km)
10.07.2015 Iłowo – Narzym – PGR Gajówki – Malinowo (13 km)
11.07.2015 Malinowo – Działdowo (7 km)
12.07.2015 Działdowo – (odcinek kolejowy) – Tuczki – (odcinek kajakowy przez Grabacz, Jezioro Tarczyńskie i Jezioro Grądy) – Tarczyny – Wąpiersk (5 km marszu)
13.07.2015 Wąpiersk – Jeleń – Lidzbark (7 km)

Trasa rajdu była oparta o zagadkową fabułę:

„Ostatnie wydarzenia na terenie dawnych Prus są niezwykle niepokojące. To zwykłe zbiegi okoliczności czy starannie przygotowany plan? Wszystko to ma związek z pojawieniem się jednego człowieka. Myślice, że to przypadek? A może ten ktoś skrywa jakiś mroczny sekret? To od was zależy los Warmii i Mazur! Jeśli nie boicie się, niewyjaśnionych tajemnic oraz zetknięcia z niezwykle niebezpiecznymi ludźmi podejmijcie wyzwanie!”

Przemierzając kilometry oraz na punktach rozwiązując skomplikowane zagadki, doświadczając atrakcji i rozwiązując fabułę harcerze przemierzali najciekawsze zakątki trzech województw północno – wschodniej Polski. Ostatnim przystankiem był Lidzbark, gdzie uroczyście zakończył się Rajd Grunwaldzki.

Druhny i druhowie na jego zakończenie odebrali pozdrowienia od ministra obrony narodowej i nagrody za osiągnięcia na trasie. Rajd Grunwaldzki odbył się po razi ostatni.

Cieszymy się, że Harcerze ZHP Hufca Hrubieszów zajęli trzecie miejsce otrzymując puchar i nagrody. Wychowawcą grupy był phm. Leszek Wołos wspomagany przez dh pwd Agatę Muchę, dh pwd Małgorzatę Hanc.

Dziękujemy wszystkim Harcerzom i Harcerkom oraz Instruktorkom za dobrą zabawę i przygodę na Rajdzie.


Czuwaj!