III Targi Ludowe Mircze 2010

Mircze

Reklamy

Tradycyjnie na dwa tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi mieliśmy przyjemność zaprosić Państwa na już III Targi Twórców Ludowych i Sztuki Kulinarnej Mircze 2010. 21 marca wszyscy mieliśmy okazję poznać niekiedy zapomniane już tradycje i zwyczaje ludowe ziemi hrubieszowskiej.

***

Na tegoroczne spotkanie z twórczością ludową przybyło 16 wystawców w terenu naszego powiatu, by się zaprezentować w trzech kategoriach: kulinaria, rękodzieło oraz rzeźba-malarstwo. Przepych wypieków, potraw i różnego rodzaju form wyrobnictwa ściągnął liczną rzeszę odwiedzających – ok. 800 osób. Wszyscy mogli znaleźć coś dla ducha i dla ciała.

W trakcie Targów Jury Konkursowe w składzie: Bogumiła Dragan-Szkodzińska (Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie), Czesława Woźniak (Z-ca Dyrektora Gimnazjum w Mirczu) i Zbigniew Pasieka (Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dołhobyczowie), oceniło wszystkie stoiska pod względem estetycznym i wartościowym przyznając następujące nagrody:

W kategorii kulinaria:
I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich z Wiszniowa,
II miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich z Mircza,
III miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich z Czerniczyna,

W kategorii rękodzieło:
I miejsce – Wioleta Czerniak i Ewa Bednarz z Metelina,
II miejsce – Klub Seniora z Horodła (działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Horodle),
III miejsce – Marta Molska z Szychowic,

W kategorii rzeźba-malarstwo:
I miejsce – Zygmunt Wichniewicz reprezentujący Środowiskowy Dom Samopomocy w Modryniu,
II miejsce – Katarzyna Powęska z Wiszniowa,
III miejsce – Marian Patyjewicz z Horodła.

Wyróżniono także: Witolda Pikułę z Wiszniowa (kulinaria), Teresą Brzozowską ze Stefankowic (malarstwo), Waldemara Chmiela z Wereszyna (malarstwo) i Anielę Szkopik z Górki-Zabłocie (rękodzieło).

Wszyscy nagrodzeni otrzymali puchary, nagrody pieniężne i dyplomy, zaś wyróżnieni i pozostali wystawcy pamiątkowe podziękowania od Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Mirczu.

Publiczność Targów miała okazję oddać swój głos i przyznać tym samym puchar – „Laur Publiczności”. W tegorocznym głosowaniu oddano 228 głosów, a zwyciężyło Koło Gospodyń Wiejskich z Mircza. Wszystkie kupony osób głosujących brały następnie udział w losowaniu 9 nagród rzeczowych.

Największe podziękowania należą się naszym hojnym sponsorom a mianowicie: Janowi Kusiowi – Firma HYDROMET, Zdzisławie i Piotrowi Cycom – Przedsiębiorstwo DREAMS z Komarowa, Ilonie i Pawłowi Talarowskim – Instalatorstwo Elektryczne oraz dr Tomaszowi Trontowi – Niepubliczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy „Droga życia” w Smoligowie.
Dziękujemy także Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Mirczu – Edmundowi Łysiakowi za pomoc w organizacji. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim wystawcom i licznej zgromadzonej publiczności.

Liczba odwiedzających nasze Targi Ludowe utwierdza nas w trafności organizowania takich przedsięwzięć i o godnym miejscu Targów Twórców Ludowych i Sztuki Kulinarnej w kalendarzu imprez naszego Ośrodka Kultury. Już teraz zapraszamy na IV Targi w przyszłym roku, które odbędą się jak zwykle dwa tygodnie przed Wielkanocą.

***

Info i foto:
GOK w Mirczu

Zdjęcia »