Informacja Zarządu Powiatu w sprawie nowego dyrektora hrubieszowskiego szpitala

Zarząd Powiatu Hrubieszowskiego w dniu 13.04.2021 r., przyjął rezygnację dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie, Dariusza Gałeckiego i odwołał go z zajmowanego stanowiska. Jego obowiązki pełnić będzie Alicja Jarosińska.

Reklamy

Szpital Powiatowy w Hrubieszowie ma nowego Dyrektora

Zarząd Powiatu Hrubieszowskiego w dniu 13.04.2021 r., stosowną uchwałą, przyjął rezygnację dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie, Pana Dariusza Gałeckiego i odwołał go z zajmowanego stanowiska. Jego obowiązki w czasie epidemii pełnić będzie Pani Alicja Jarosińska.

Należy przypomnieć, że dotychczasowy dyrektor złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska 23 marca 2021 r., w czasie narastającej fali pandemii koronawirusa, gdy liczba zakażeń w powiecie hrubieszowskim drastycznie wzrosła. Ponadto Pan Dariusz Gałecki swoje motywacje, spostrzeżenia i uwagi dotyczące współpracy z Zarządem Powiatu wyrażał przede wszystkim w mediach społecznościowych i za pośrednictwem lokalnej prasy. Zarząd Powiatu Hrubieszowskiego, kierując się wyłącznie dobrem mieszkańców powiatu, początkowo nie przyjął jego rezygnacji, ponieważ gwałtowne zmiany kadrowe w SP ZOZ w dobie szalejącej epidemii, w szczególności na stanowisku dyrektora jednostki, z pewnością mogłyby doprowadzić do utrudnień w funkcjonowaniu opieki zdrowotnej w powiecie. Zarząd Powiatu wielokrotnie apelował do dyrektora placówki oraz innych lekarzy, którzy postanowili wraz z dyrektorem odejść ze szpitala, o odpowiedzialność za życie i zdrowie pacjentów. Pomimo apeli Pan Dariusz Gałecki nie wycofał rezygnacji.

Reklamy

Znalazła się jednak odpowiednia osoba, z niemałym dorobkiem i sukcesami w zarządzaniu jednostkami medycznymi, która z pewnością zaradzi niełatwej sytuacji hrubieszowskiego szpitala- Pani Alicja Jarosińska.     

Zarząd Powiatu Hrubieszowskiego, na mocy uchwały od 13 kwietnia 2021 r., powierzył jej pełnienie obowiązków dyrektora szpitala. Stanowisko dyrektora obejmie na czas trwania stanu epidemii.

Alicja Jarosińska ma 53 lata i jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej oraz studiów podyplomowych: „Organizacja i zarządzanie w ochronie zdrowia” Wyższej Szkoły Biznesu– National Louis University w Nowym Sączu, „Audyt w finansach publicznych” Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a także licznych kursów specjalistycznych, doskonalących umiejętności menadżerskie w ochronie zdrowia.

Nowa dyrektor ma duże doświadczenie w prowadzeniu placówek medycznych. Drogę zawodową zaczęła w 1988 roku w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie – Międzylesiu.
W późniejszym okresie, w latach 2002 – 2006 zarządzała przychodnią lekarską w Nowym Sączu jako prezes spółki. Później zarządzała przychodnią lekarską przy Szpitalu Powiatowym
w Gorlicach w Małopolsce.

W latach 2009-2011 pełniła funkcję dyrektora Szpitala Powiatowego w Krynicy-Zdroju w Małopolsce. Ostatnio, od 2011 roku do kwietnia roku bieżącego, była dyrektorem ds. pielęgniarstwa Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu. Obecnie zostało jej powierzone stanowisko p.o. dyrektora Szpitala Powiatowego w Hrubieszowie.

W życiu prywatnym jest mężatką i matką dwóch dorosłych synów. Lubi turystyczne wędrówki górskie, narciarstwo, jazdę konną, uprawianie roślin ogrodowych oraz sport ekstremalny w warunkach zimowych – morsowanie.

Zarząd Powiatu
Hrubieszowskiego

Zobacz też:

TVP3 Lublin o konflikcie w hrubieszowskim szpitalu – WIDEO

TVP3 Lublin o konflikcie w hrubieszowskim szpitalu – WIDEO

Hrubieszowski szpital ma nową szefową. Przyjechała z Podhala