Intensywny, naturalny blond na długo po farbowaniu włosów? To możliwe!

Bezpośrednio po farbowaniu, nasze włosy zachwycają blaskiem i nasyconym kolorem, a my cieszymy się piękną blond fryzurą. Z czasem jednak jej odcień traci swą wyrazistość, a włosy stają się szorstkie, matowe i wypłowiałe. Z pomocą naszych wskazówek, przedłużysz intensywną barwę włosów, tak, by na długo zachwycały swoim wyglądem.

Reklamy

Artykuł sponsorowany

 

Ciemna strona blondu

Reklamy

Włosy w kolorze blond uchodzą za symbol atrakcyjności, dodając twarzy delikatnego powabu. Nic zatem dziwnego, że wiele pań dąży do rozjaśnienia swojej fryzury. Już samo uzyskanie wymarzonego koloru to nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy nasza wyjściowa barwa włosów jest znacznie ciemniejsza.

Nawet prawidłowo dobrany odcień i właściwie przeprowadzone farbowanie nie pozostaje obojętne dla kondycji fryzury. Proces rozjaśniania i koloryzacji jest zawsze znaczną ingerencją w budowę włosa. Po farbowaniu, blond włosy stają się podatne na działanie wilgoci i puszenie, a także liczne złamania i rozdwajanie. Uszkodzona struktura włosa sprawia, że łatwo traci on swój blask i kolor. Jak więc ustrzec się przed płowieniem włosów?

 

Postaw na dobrą farbę do włosów!

O trwałość barwy Twojej fryzury możesz zadbać jeszcze przed koloryzacją, wybierając dobrej jakości farbę do włosów. Taki preparat nie tylko doskonale pokryje włosy, ale również zatroszczy się o ich kondycję, dzięki obecności pielęgnacyjnych składników. Panie marzące o intensywnym i naturalnym odcieniu na długo po farbowaniu, mogą sięgnąć po farbę do włosów blond Garnier z serii Color Naturals, zawierającą odżywcze olejki: awokado, oliwkę i karite. To delikatny produkt stworzony w trosce o zdrowie włosów i długotrwałą wyrazistość ich koloru. Farba Garnier zagwarantuje pełen blasku i nasycenia odcień oraz ochronę przed jego zmywaniem.

 

Poznaj wrogów intensywnego koloru włosów

Aby utrzymać piękny kolor blond na swoich włosach, powinnaś wystrzegać się czynników sprzyjających jego blaknięciu. Za wrogów intensywnego odcienia włosów uznaje się m. in.: ich częste mycie, stylizowanie silnie działającymi kosmetykami oraz prostowanie lub suszenie. Twarda woda, wysoka temperatura i substancje chemiczne zawarte w lakierach czy piankach do włosów, uszkadzają włókna włosów, przez co ich odcień szybciej ulega wypłukiwaniu.

  • Myj włosy nie częściej niż raz na dwa dni, w razie potrzeby ratując ich świeżość suchym szamponem.
  • Korzystaj z prostownicy, lokówki czy suszarki jedynie przy szczególnych okazjach.
  • Staraj się pozostawiać włosy do naturalnego wyschnięcia.
  • Zafunduj im modną fryzurę czy upięcie, niewymagające zabiegów stylizacyjnych, np. warkocz, koński ogon lub kok.
  • Latem chroń swoje włosy przed działaniem silnych promieni słonecznych.

 

Pielęgnacja włosów blond

Używaj szamponów, odżywek i masek przeznaczonych do pielęgnacji włosów farbowanych. Nie tylko ochronią one kolor włosów i przedłużą jego trwałość, ale również wyeksponują złociste refleksy, dzięki czemu nasza fryzura zachowa iskrzący blask i piękno przez długi czas. Wybierając kosmetyki, zwróć uwagę na to, by posiadały w swoim składzie substancje nawilżające i regenerujące włosy oraz naprawiające ich uszkodzenia, jak: proteiny, keratynę, olejki, pantenol, a także filtry UV, zapobiegające płowieniu fryzury pod wpływem słońca.

 

Płukanki do blond włosów

Ziołowe płukanki odświeżą kolor i w naturalny sposób poprawią kondycję włosów. Z ich pomocą możemy także zapewnić fryzurze wymarzony odcień blondu: chłodny, srebrzysty, bądź złoty i ciepły. Do jasnych włosów szczególnie polecane są płukanki na bazie cytryny, rumianku, pomarańczy czy rabarbaru. Podkreślą one piękno blondu, przy okazji zapobiegając typowym problemom związanym z włosami: ich przetłuszczaniu, przesuszaniu czy matowieniu.

Doskonałym rozjaśniaczem prosto od matki natury jest również miód. Miodowe maseczki pozwolą nawilżyć i odżywić włosy oraz ocieplić ich kolor.

 

 fot. mat. sponsora