Interaktywny zestaw do nauki przedsiębiorczości

Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie może pochwalić się cenną pomocą dydaktyczną, jaką otrzymał 10 marca od Fundacji Narodowego Banku Polskiego. Jest to zestaw interaktywny do nauki podstaw przedsiębiorczości.

Reklamy

Staszic jest jedną ze stu szkół wyróżnionych w ten sposób.

Sprzęt składa się z tablicy interaktywnej i projektora. Tablica umożliwia wykorzystywanie podczas zajęć lekcyjnych Internetu, programów multimedialnych, wyświetlanie filmów dydaktycznych, jak również tworzenie indywidualnych lekcji i ich prezentacji.

Z chwilą otrzymania tego zestawu lekcje podstaw przedsiębiorczości stały się ciekawsze i atrakcyjniejsze. Uczniowie łatwiej przyswajają wiedzę i umiejętności a ich zaangażowanie w zajęcia jest jeszcze większe.

Departament Edukacji i Wydawnictw Narodowego Banku Polskiego ufundował komputerowy program edukacyjny „Lekcja Ekonomii”, który szkoła ma dostać w najbliższym czasie.

– Cieszymy się, że możemy nauczać i być nauczani w sposób nowoczesny i ciekawy. Mamy nadzieję, że w przyszłości zdobyta w ten sposób wiedza ekonomiczna przyczyni się do sukcesów zawodowych naszych absolwentów. Bardzo dziękujemy Fundacji Narodowego Banku Polskiego za tak znaczącą pomoc dla uczniów i nauczycieli.

***

Info i foto:
ZS nr 2 w Hrubieszowie