Ja też potrafię – spotkanie integracyjne dla osób z niepełnosprawnością intelektualną

Dzięki otrzymanej dotacji z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie, dofinansowaniu Województwa Lubelskiego ze środków PFRON Stowarzyszenie „Mamy Siebie” zorganizuje jednodniowe spotkanie integracyjne dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, których ideą są zajęcia artystyczne i ruchowe.

Reklamy

W zajęciach weźmie udział 6 zespołów po 4 osoby niepełnosprawne intelektualnie z  placówek opiekuńczo – wychowawczych wraz z opiekunami ze Specalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego i Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego

Na spotkanie w Hrubieszowie w dniu 14 listopada 2013r. na godzinę 10.00 zapraszamy placówki z terenu województwa lubelskiego. 

Spotkanie rozpocznie się przywitaniem uczestników pieśnią pt: „Własny dom, lepszy świat” oraz prezentacją zespołów w wesołej formie. Ponadto w trakcie spotkania każdy zespół wykona zadania o tematyce sportowej: tor przeszkód, wyścigi, rzuty do celu, itp. i zadania plastyczne: malowanie palcami na arkuszach papieru metodą Afolter, składanie obrazków z gotowych elementów, itp.Spotkanie uatrakcyjni występ wokalny zespołu „Nokaut” oraz clown puszczający bańki mydlane.

Podsumowaniem spotkania będzie wręczenie wszystkim uczestnikom upominków, zespołom nagród zaś opiekunom dyplomy. Zakończeniem spotkania będzie wspólna zabawa przy muzyce.

 

Regulamin  ->

 

Info: Stowarzyszenie „Mamy Siebie”