Jak dobrze ubezpieczyć firmę?

Istnieje pewne porzekadło, które głosi, że przezorny jest zawsze ubezpieczony. Trudno byłoby się z tym nie zgodzić, zwłaszcza kiedy mamy na myśli ubezpieczenie firmy, stanowiące zabezpieczenie płynności finansowej i mienia w całym przedsiębiorstwie. W jaki sposób wybrać taką polisę, która będzie mogła zagwarantować nam jak największe poczucie bezpieczeństwa? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w poniższym artykule!

Ubezpieczenie firmy – jakie rodzaje polis będziemy mieli do wyboru?

Dobre i funkcjonalne ubezpieczenie firmy to przede wszystkim taka polisa, która będzie w stanie dobrze odpowiedzieć na potrzeby naszego przedsiębiorstwa. Trudno byłoby wybrać uniwersalny rodzaj ubezpieczenia, który mógłby przypaść do gustu wszystkim osobom, które prowadzą własną działalność, gdyż każda branża ma swoją specyfikę i grupę ryzyk, na które jej przedstawiciele będą szczególnie narażeni.

Z tego powodu przyjrzymy się teraz podstawowym typom polis i zastanowimy się, w jakich sytuacjach sprawdzą się one najlepiej. Przy ubezpieczeniu naszego przedsiębiorstwa możemy postawić chociażby na OC firmy i będzie to jeden z najlepszych wyborów. Taka polisa przyda się nam praktycznie zawsze – jej funkcjonalność polega na ochronie osób trzecich, które mogły doświadczyć szkody w wyniku działań naszych lub naszych pracowników. Objęte takim rodzajem ubezpieczenia mogą zostać zarówno szkody osobowe, jak i rzeczowe.

Kolejnym rodzajem polisy, o którym można pomyśleć jako przedsiębiorca, będzie klasyczne ubezpieczenie mienia. To jedna z opcji najczęściej wybieranych nie tylko przez osoby prowadzące firmy, ale także osoby prywatne i nie ma się czemu tutaj dziwić – taki rodzaj ochrony przyda się na wypadek kradzieży, pożaru czy innych potencjalnych groźnych sytuacji. Warto pamiętać, by dobrze zastanowić się nad tym, jak szeroki ma być wachlarz ochrony w przypadku naszej firmy. Jeśli nie jesteśmy do końca pewni, jakie niebezpieczeństwa są najbardziej prawdopodobne w naszym przypadku, możemy wybrać opcję All Risk, która zabezpieczy nas na praktycznie każdą ewentualność.

Następna opcja to ubezpieczenie grupowe dla pracowników. Jeśli ich zatrudniamy, tego typu polisa może się okazać wręcz niezastąpiona – ochroni nasz zespół nie tylko w pracy, ale także podczas codziennej drogi do biura czy w trakcie wykonywania obowiązków w delegacji.

Polisa firmy u doświadczonego brokera – dlaczego warto?

Przy wyborze odpowiedniej polisy dla naszej firmy najlepszym wyjściem będzie udanie się do doświadczonego brokera, takiego jak broker ubezpieczeniowy Prime Broker. Co ważne, nie są to agenci ubezpieczeniowi, którzy mogą przedstawić swoim klientom jedynie oferty proponowane przez towarzystwo ubezpieczeniowe, z którym współpracują. Broker jest w stanie zaproponować nam dowolną ofertę obecną na rynku, co pozwala mu na dokładne dostrojenie polisy do potrzeb naszych i naszej firmy. Jego zadaniem jest reprezentowanie klienta i jego interesów, więc korzystając z usług brokera, będziemy mogli mieć pewność, że wybierzemy najlepszą możliwą opcję.

­

tekst i fot. mat. partnera