Jak dobrze zacząć nowy rok? – triki dla każdego

Mówi się, że jaki będzie początek roku, taka i reszta jego miesięcy. Warto zatem zadbać, aby od razu zorganizować się tak, by nie zostać niczym zaskoczonym. Styczeń to nie tylko miesiąc następujący po świętach, gdy w ich efekcie nikt nie ma pieniędzy, lecz także szansa na dobry nowy początek.

Reklamy


Ciężki miesiąc

Większości z nas początek roku kojarzy się jedynie z zimą za oknem i spokojem po świątecznych i noworocznych szaleństwach. Tymczasem, jest idealnym czasem na uporządkowanie wielu spraw tak, aby reszta roku przebiegała sprawnie i bezproblemowo. Korzystając z chwili przerwy od zabaw i rodzinnych zobowiązań, przemyśl i zorganizuj niektóre sprawy – to się opłaci.
O czym konkretnie mowa? 

Reklamy

 

Oto lista rzeczy do zrobienia w styczniu:

  • kalendarz – zaplanuj najbliższe miesiące. Wpisz w nim daty urodzin i imienin najbliższych, ważne rocznice, a także orientacyjne terminy rutynowych badań, koniec ważności polisy lub umowy telekomunikacyjnej. To pozwoli opanować ewentualny chaos i zapobiec niemiłym niespodziankom.
  • ubrania – skorzystaj z noworocznej wyprzedaży. Większość z nas trzyma w szafach rzeczy, których od lat nie nosimy- warto je wyrzucić lub oddać i zaopatrzyć się w nowe, adekwatne do bieżącej wagi i sytuacji zawodowej. Jeśli nie masz czasu na wycieczki po centrach handlowych, możesz pomyśleć o zakupach online, przy których warto zastosować kupony obniżające ich ceny. Tego rodzaju rozwiązanie, oferowane np. przez stronę http://kupony.mydeal.pl/sklep/zalando  chwali sobie coraz więcej użytkowników.
  • nawyki – ambitne noworoczne postanowienia są najczęściej nieprzestrzegane, dlatego zacznij od zmiany nawyków. Zastanów się, z czym masz problemy – utrzymaniem porządku, rannym wstawaniem, czy zdrowym odżywaniem się. Wnioski będą wskazówką, co należy zmienić, aby żyć przyjemniej i łatwiej.
  • wakacje – planując letnie wycieczki już teraz, masz szansę znaleźć niepowtarzalną okazję cenową oraz uprzedzić przełożonego o planowanym urlopie jako pierwszy. Wspomniane już kupony rabatowe można wykorzystać także w tym celu.
  • samodoskonalenie – nowy rok to idealny moment na podjęcie decyzji o zapisaniu się na kurs językowy, studia podyplomowe lub naukę tańca. Zastanów się, co jest Ci potrzebne, lub co sprawi przyjemność.

 

Wszystkim naszym czytelnikom życzymy powodzenia i szczęśliwego początku nowego, 2017 roku!

 

fot. mat. sponsora