Jak działa monitoring floty samochodowej?

Monitoring floty samochodowej jest wykorzystywany przez większość firm transportowych. Dzięki niemu ogranicza się koszty prowadzenia działalności, zwiększa się terminowość wykonywania zleceń, a także podnosi się bezpieczeństwo kierowców. Jak działa monitoring samochodów firmowych? Kto może z niego skorzystać?

 

Rozwiązanie dla całej branży transportowej

Monitoring floty samochodowej jest przygotowany z myślą o potrzebach całej branży transportowej. Dzięki niemu można sprawdzić, gdzie znajdują się samochody firmowe wykorzystywane w transporcie towarów i pasażerskim. Lokalizacja GPS jest przydatna w przypadku ciężarówek i aut dostawczych, taksówek, autokarów i autobusów, a nawet aut użytkowanych przez przedstawicieli handlowych. Monitoring floty samochodowej jest rozwiązaniem, które umożliwia również sprawdzenie, z jaką prędkością porusza się pojazd oraz ile spala paliwa. Kontrolowanie obu parametrów ułatwia obniżanie kosztów firmowych i wprowadzenie zasad eco drivingu.

Dzięki Vehicle Tracking Software firmy otrzymują alerty, gdy kierowcy zboczą z wyznaczonej trasy lub zużywają zbyt dużo paliwa. Powiadomienia zwiększają bezpieczeństwo pracowników, a także pomagają kontrolować firmowe koszty. Korzystanie z systemu monitoringu niesie korzyści zarówno dla przedsiębiorstw transportowych, jak i kierowców. Z tego powodu systemy monitoringu są coraz częściej instalowane nawet w małych firmach transportowych.

Vehicle Tracking nawet na ekranie smartfona

Vehicle Tracking system pobiera dane z komputera podkładowego samochodu i przesyła je do wybranego urządzenia. Raporty z systemu trafiają między innymi do firmowego komputera, gdzie pracownicy zajmujący się logistyką, mogą wykorzystywać je do lepszego planowania tras przejazdu w przyszłości. Raport może również trafić na ekran smartfona, dzięki czemu dostęp do informacji z systemu ma się o każdej porze dnia i nocy. Dodatkowo, aplikacja monitorująca w smartfonie może wysyłać powiadomienia w przypadku pojawienia się problemów na trasie. Alert zostanie wysłany, gdy kierowca zboczy z wyznaczonej trasy, zbyt długo przebywa na postoju lub nie przestrzega wskazań tachografu i kontynuuje jazdę, pomimo obowiązku odpoczynku.

Vehicle Tracking Software jest proste w obsłudze, dlatego sprawdza się nawet w niewielkich firmach transportowych, które zatrudniają jedynie kilku kierowców. System monitorowania ułatwi pracodawcy zarządzanie pracownikami i transportami bez konieczności zatrudniania dodatkowej osoby. 

 

(tekst i fot. mat. sponsora)