Jak nauczyć się business english?

Potrzebujesz języka angielskiego do codziennej pracy? Sprawdź, czym jest Business English i dlaczego warto się go uczyć?

W pracy coraz częściej potrzebujemy nie tylko znajomości języka obcego, ale także zwrotów przydatnych w codziennych obowiązkach. Dzięki temu bez problemu jesteśmy w stanie porozmawiać z zagranicznymi klientami, napisać maila, czy odbyć rozmowę telefoniczną na określony temat. Tutaj sama opanowanie języka angielskiego na konkretnym poziomie nie wystarczy. Przydaje się za to Business English i znajomość najważniejszych zwrotów i słownictwa.

Czym jest Business English?

Business English to ogólny angielski, z elementami języka biznesowego, które są absolutnie niezbędne do codziennej pracy. Mowa tutaj o pisaniu maili, negocjacjach, tworzeniu prezentacji, czy small talku. To nic skomplikowanego — wprost przeciwnie! Business English przyda się każdemu, bo jego stopień skomplikowania nie jest szczególnie wysoki, a zajęcia zazwyczaj są skupione na praktyce.

Kursy językowe

Jeśli zależy Ci na szybkiej nauce w grupie, to możesz udać się na kursy językowe z Business English. Zajęcia te zazwyczaj skupiają się na konwersacjach, odgrywaniu ról i pisaniu tekstów użytkowych. To wiedza, która zwyczajnie Ci się przyda na każdym etapie Twojej pracy. Co więcej, osoby, które kończą takie kursy, otrzymują stosowny certyfikat, który później może Ci się przydać przy poszukiwaniu pracy. Sprawdź, czego możesz nauczyć się na takim kursie: https://www.fluentbe.com/pl/blog/kategorie/business-english/.

Jak się uczyć?

Nauka Business English skupia się na przyswajaniu nowych słówek jak zwrotów. Z powodzeniem można się ich uczyć samodzielnie, za pośrednictwem internetu. Świetnym wsparciem nauki będzie korzystanie z blogów językowych, a także fiszek. Dzięki nim bez problemu opanujesz nowe słownictwo, a także przećwiczysz pisanie służbowych maili, czy small talki.

Business English — prawie dla każdego!

Choć początkowo Business English może wydawać się rozwiązaniem dla zaawansowanych, to jednak nie taki diabeł straszny, jak go malują. Wprost przeciwnie! To przydatna wiedza i umiejętności, dla każdego kto pracuje w biurze i posługuje się językiem angielskim w swojej pracy. Pracujesz w obsłudze klienta? W korporacji? Masz własną firmę i współpracujesz z klientami zagranicznymi? A może chcesz podnosić swoje kwalifikacje? Zajęcia z Business English to coś dla Ciebie!

Zdjęcie: Pexels.com

(tekst i fot. mat. sponsora)