Jak nowocześnie urządzić biuro? Skorzystaj z naszych wskazówek

Większość z nas uważa, że wybór mebli do biura powinien opierać się przede wszystkim na funkcjonalności. Warto jednak pamiętać, że eleganckie wnętrza lub komfortowo urządzone gabinety wpływają w znaczący sposób na postrzeganie przedsiębiorstwa, a tym samym prestiż danej firmy. Podczas aranżacji pomieszczeń biurowych warto zatem zadbać o wszystkie szczegóły, aby stworzyć nowoczesne i wygodne miejsce do pracy. Efektowny zestaw mebli biurowych jest najlepszą inwestycją, gdyż zapewnia pracownikom właściwe warunki do pracy.

 

Sponsorowane

Jak zaplanować urządzanie przestrzeni biurowej?

Aby stworzyć pracownikom dogodne warunki do pracy należy starannie przemyśleć całą koncepcję aranżacji wnętrza. Często wybór odpowiedniej stylistyki jest również dostosowany do sektora działalności, w której pracujemy. W zupełnie inny sposób urządzimy kancelarię prawną, agencję reklamową czy firmę sprzedającą zaawansowane technologie. Ponadto warto pamiętać o wyborze odpowiednich sprzętów w zależności od rodzaju pomieszczenia, jak również sprawowanej w biurze funkcji. Dlatego inne meble ustawimy w gabinecie menadżera niż w standardowych pokojach biurowych lub w open space.

Meble dostosowane do różnych firm

Jeśli zależy nam na zrobieniu wrażenia na klientach warto zapoznać się w obecnie panującymi trendami. Zazwyczaj w większości firm znakomicie sprawdzają się proste, funkcjonalne meble wykonane z wysokiej jakości materiałów i przystosowane do potrzeb użytkowników. Projektanci zwracają uwagę nie tylko na efektowny wygląd poszczególnych sprzętów, ale również uwzględniają ergonomię, dzięki której każdy pracownik może efektywniej wykonywać powierzone mu zadania.

Uniwersalna stylistyka, lekkość oraz niebanalne kształty

Tanie meble biurowe stanowią świetną alternatywę wobec ciężkich, stylizowanych mebli wykonanych z tradycyjnych materiałów, które nie zawsze odpowiadają wymogom współczesnych pracodawców, m.in. z uwagi na ich niewielką mobilność. Nowoczesne meble biurowe mają najczęściej geometryczne, proste formy i pasują do większości wnętrz. Ważnym elementem jest także kolorystyka, która wpływa na postrzeganie danego wnętrza. Jasne meble można ustawić w pomieszczeniach o niewielkim metrażu, natomiast cięższe i ciemniejsze w przestronnych biurach. Na stronie internetowej https://ergosystem.pl/ znajdziesz pełną ofertę zestawów mebli biurowych dostosowaną do potrzeb wszystkich wymagających klientów. Podczas projektowania zestawów mebli biurowych projektanci opierają się nie tylko na funkcjonalności i efektownym wyglądzie, ale również wybierają materiały najlepszej jakości oraz zapewniają staranne wykonanie poszczególnych mebli. Istotną cechą charakterystyczną współczesnych mebli jest uniwersalny, spójny styl wszystkich elementów, dzięki czemu można stworzyć nie tylko wygodne, ale również atrakcyjne środowisko do pracy.

Meble recepcyjne – liczy się pierwsze wrażenie

Przy urządzaniu biura od podstaw warto zorientować się jakie mamy możliwości i optymalnie wykorzystać atuty przestrzenne. Recepcja jest pierwszym miejscem, które rzuca się w oczy, dlatego warto zadbać o to, aby została urządzona nowocześnie, funkcjonalnie i efektownie. Lady recepcyjne stanowią podstawę recepcji. Do wyboru eleganckie, modułowe lady z hartowanego szkła, albo Corianu® z funkcjonalnymi, ruchomymi półkami, a także innych materiałów, m.in. lakierowanych płyt, betonu albo metali o różnych fakturach.

Meble biurowe w zaciszu gabinetu

Najnowsze zestawy mebli biurowych pozwalają na stworzenie kameralnego miejsca do pracy. Szczególnie istotne jest prawidłowe urządzenie gabinetów dla menadżerów. W tym przypadku ogromne znacznie ma przestronność i elegancja danego wnętrza oraz najwyższa jakość dobranych materiałów. Nowoczesnym i coraz bardziej popularnym rozwiązaniem są ostatnio akustyczne panele, które skutecznie wyciszają poszczególne wnętrza zapewniając spokój i intymność. Takie rozwiązanie umożliwia oddzielenie od siebie poszczególnych stanowisk pracy i poprawia jakość pracy.

Meble uzupełniające

W ofercie sklepu internetowego znajdziesz również eleganckie stoły konferencyjne, podręczne stoliki i kontenery biurowe, pojemne i funkcjonalne szafy i regały biurowe oraz inne systemy przeznaczone do magazynowania dokumentów, ergonomiczne krzesła i fotele biurowe, a także wytrzymałe i atrakcyjne wykładziny, które służą również do tłumienia dźwięków. Do najczęściej stosowanych rozwiązań wykorzystuje się filcowe panele ścienne pozwalające na tworzenie atrakcyjnych, unikalnych aranżacji, a także dźwiękoszczelne ścianki działowe wykonane z drewna.

Meble stworzone do sal konferencyjnych

Aby zapewnić odpowiednie warunki dla uczestników spotkań konferencyjnych, szkoleń oraz w kongresach naukowych warto zadbać o kompleksowe wyposażenie tych miejsc. Komfortowe, ergonomiczne rozwiązania w postaci wygodnych foteli czy krzeseł, duże stoły zbudowane z modułów oraz akcesoria i meble pomocnicze zapewnią atmosferę skupienia oraz ułatwią pracę prelegentom. Do użytecznych elementów wyposażenia należą mediaporty, które pozwalają na ukrycie kabli poszczególnych urządzeń elektronicznych i elektrycznych, zwiększając estetykę i zapewniając wygodniejsze funkcjonowanie w trakcie prowadzonych wykładów czy podczas spotkań.

 

(tekst i fot. mat. partnera)