Jak podwyższyć emeryturę? Aktywnie i bezpiecznie. Dzień Seniora w Hrubieszowie

Jak podwyższyć emeryturę? Kto może skorzystać z darmowych leków i sanatorium? Jak chronić się przed oszustwem „na wnuczka” i naciągaczami? Eksperci odpowiedzą na te pytania 26 października, podczas „Dnia Seniora”.

Reklamy

 

Akcję przygotowują Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. – Warto organizować takie wydarzenia, żeby przybliżyć społeczeństwu, że osoby starsze są jego ważną częścią, coraz liczniejszą. Dzięki nowym lekom, dbaniu o zdrowie, seniorzy są nadal sprawni, nie tylko fizycznie, ale i intelektualnie. I chcieliby jeszcze służyć społeczeństwu, przekazać swoją wiedzę młodszemu pokoleniu, szczególnie o tradycji regionu i rodziny – podkreśla Alina Gucma, prezes lubelskiego oddziału PZERiI. W tym roku hasło „Dnia Seniora” brzmi: „Aktywnie i bezpiecznie”.

Wydarzenie odbędzie się 26 października 2018 r. w siedzibie Inspektoratu ZUS w Hrubieszowie, przy ul. 3 Maja 8a. Rozpocznie się o 10.00.

Ekspert Narodowego Funduszu Zdrowia opowie o zasadach dofinansowania sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego, o darmowych lekach i sanatoriach. Policja wyjaśni, jak działają oszuści, którzy czyhają na seniorów. Będą też porady Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie o dofinansowaniach, które mogą uzyskać osoby z niepełnosprawnościami. Rzecznik Praw Konsumentów wyjaśni, o czym pamiętać, gdy robimy zakupy w domu, poza siedzibą sprzedawcy i jak bezpiecznie kupować usługi medyczne. Nie zabraknie prelekcji ZUS o zasadach podwyższania emerytur.

Szczegółowy harmonogram „Dnia Seniora” można znaleźć na stronie internetowej www.zus.pl/senior.

Na zdjęciu: prezes lubelskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Alina Gucma (PZERiI jest współorganizatorem wydarzenia).

 

źródło i fot.: ZUS