Jak przeprowadzić się i nie zwariować?

Myśl o przeprowadzce dla części społeczeństwa jest równoznaczna z niesamowitą przygodą. Niestety dla większości z nas to zmora budząca lęk i rozdrażnienie. Polakom, choć przeprowadzają się z roku na rok częściej i chętniej, daleko jeszcze to innych narodowości gdzie regularna zmiana miejsca zamieszkania to norma. My lubimy stateczność – dom rodzinny, który jest ostoją spokoju a nie przeprowadzki, życie na walizkach i nieustającą konieczność adaptacji do nowego miejsca.

Reklamy

 

Kiedy jednak przeprowadzka jest nieuniknionym wydarzeniem w naszym życiu warto odpowiednio się do niej przygotować lub zamówić firmę zajmującą się fachowo przeprowadzkami tak jak np. Przeprowadzki FUS, którzy nie tylko przewiozą rzeczy z miejsca na miejsce ale w razie potrzeby odpowiednio je spakują.

Po pierwsze zanim zabierzemy się do pakowania, warto wcześniej ustalić w co będziemy pakować rzeczy i jak dużo chcemy ich spakować. To nie wszystko! Podzielmy tak przygotowane przedmioty, na trwałe i te, które podczas przeprowadzki mogą ulec zniszczeniu lub np. stłuczeniu. Otrzymamy wówczas gotową odpowiedź na to ile i jakich opakowań potrzeba nam, by zadbać o każdą przewożoną rzecz. Jeśli chodzi o elementy wymagające wyjątkowej ostrożności takie jak wazony, szkło, czy obrazy warto zabezpieczyć je np. ręcznikami, czy miękką folią bąbelkową (chociaż to dodatkowy koszt). Firmy przeprowadzkowe do tego typu zadań na pewno posiadają specjalne skrzynie dostępne w ofercie, w których cenne przedmioty z całą pewnością będą bezpieczne.

Jeśli przeprowadzka jest wydarzeniem, o którym wiemy z większym wyprzedzeniem możemy też stopniowo zaopatrywać się w kartony i pudła. Nie macie pomysłu, skąd je brać? Odpowiedź znajdziecie w supermarketach, gdzie obsługa chętnie odda Wam niepotrzebne już pudła. A jeśli o nich mowa, to najbardziej prosta a jednocześnie niezwykle pomocna rzecz to – podpisanie, co znajduje się w danym kartonie. Znacznie skraca to czas rozpakowywania i ogranicza bałagan, który powstaje podczas poszukiwań konkretnych przedmiotów. Jest to też istotna informacja dla osób, które pomagają w przeprowadzce lub firmy wykonującej przeprowadzki. Mianowicie, wiedzą oni co można postawić na czym, tak by nic nie uległo zniszczeniu i dojechało w całości na miejsce.

Pakowanie rozpoczynamy od rzeczy, które są nam najmniej potrzebne. Ubrania spokojnie można zapakować torby lub walizki podróżne. Na kołdry i poduszki można przygotować worki o dużej pojemności. Natomiast rzeczy o skomplikowanych kształtach najbezpieczniej owinąć folią stretch i niestety nosić pojedynczo.

To zaledwie kilka wskazówek, które mam nadzieję pomogą Wam przeprowadzić się z uśmiechem na twarzy lub zdać sobie sprawę, że zamiast pakować wolicie odpoczywać i zlecicie przeprowadzkę profesjonalnej firmie.

 

 

fot. mat. sponsora