Jak przygotować się do przyjścia dziecka na świat?

Ciąża to nie tylko czas ekscytacji, ale i moment na przygotowanie się do zmian w życiu. Przed narodzinami dziecka trzeba zaopatrzyć się w akcesoria do opieki nad maluchem. Przewijak, kołyska, kokon czy smoczek to tylko część niezbędników. Co jeszcze muszą kupić młodzi rodzice?

Reklamy

Wyprawka dla noworodka – co w niej zawrzeć?

Narodziny dziecka to duże wydarzenie w życiu każdego rodzica. Przyjście noworodka na świat wiąże się nie tylko z radością, ale również ze sporym zamieszaniem. Dziecko potrafi obrócić życie młodych rodziców o 180 stopni. Dlatego na pojawienie się malucha warto przygotować się już w trakcie ciąży.

Aby po porodzie dziecko miało zapewnione odpowiednie warunki do rozwoju, dobrze jest zakupić kompleksową wyprawkę. W tym zadaniu pomogą sklepy takie jak np. dobreliski.pl, gdzie można znaleźć wszelkie niezbędniki dla dziecka i świeżo upieczonych rodziców.

Reklamy

­

W wyprawce dla noworodka powinny zawierać się m.in. tekstylia jak niemowlęce rożki, różnego rodzaju kocyki, delikatne ręczniki, myjki do kąpieli czy prześcieradła do łóżeczka bądź gondoli. W wyprawce nie może zabraknąć też smoczków i akcesoriów dbających o spokojny sen. Mowa tu np. o kołyskach, śpiworkach, kokonach, lampkach czy gadżetach, które wydają kojące dźwięki.

Przydatne akcesoria dla młodych rodziców

Podczas przygotowań do porodu warto wyposażyć się w akcesoria, które ułatwią wykonywanie wszelkich czynności wokół noworodka. Poduszki do karmienia, laktatory, przewijaki, wanienki czy termometry do sprawdzania ciepła wody w kąpieli to tylko część niezbędników młodego rodzica.

Świeżo upieczonym opiekunom przydadzą się również torby lub plecaki do wózka, zestawy do manicure dla niemowląt czy nieprzemakalne podkłady na materac do łóżeczka. Dla młodych mam zbawienne mogą okazać się specjalne pojemniki do przechowywania pokarmu czy wkładki laktacyjne, które zapewniają ochronę przed przeciekaniem mleka i brudzeniem ubrań.

Zabawki dla najmłodszych

Chociaż narodziny dziecka wymagają kupna wielu funkcjonalnych akcesoriów, to warto pamiętać też o tym, aby przynajmniej część środków przeznaczyć na zabawki dla malucha. Gadżety takie jak przytulanki, karuzele, grzechotki, pacynki czy pozytywki to elementy, które zapewnią dziecku przyjazne otoczenie.

Podczas wybierania pierwszych zabawek warto również postawić na te o charakterze edukacyjnym. Sensoryczne gadżety, interaktywne maty, szeleściki czy kontrastowe książeczki zadbają o to, aby dobrze rozwinąć zmysły każdego malucha.


tekst i fot. mat. partnera / www.freepik.com