Jak schudnąć bez ćwiczeń?

Kiedy wpisujemy w wyszukiwarkę internetową hasła dotyczące zrzucenia wagi, bardzo często spotykamy się z pytaniem jak schudnąć bez ćwiczeń. Wówczas pojawia nam się mnóstwo porad dotycząca tego tematu, a my zastanawiamy się, czy nie jest to przypadkiem opcja idealna dla nas. I skoro większość trenerów personalnych, blogerów czy sportowców naciska, byśmy wylewali siódme poty na siłowni, to gdzie leży prawda? Odpowiedź znajdziecie w niniejszym artykule.

Reklamy

 

Czy można schudnąć bez ćwiczeń? Dieta!

Oczywiście, że tak! Jeżeli ktoś powiedział, że ćwiczenia są konieczne, to bardzo się pomylił. Za nasze zrzucanie zbędnych kilogramów może być odpowiedzialna wyłącznie dieta. Jednak musimy pamiętać, że bez aktywności fizycznej będziemy mieć mniejsze zapotrzebowanie kaloryczne, a więc będziemy mniej jedli. Dodatkowo nasze ciało może nas nie satysfakcjonować – będzie chudsze, ale skóra może być mniej napięta, pomarszczona, a mięśnie nie wykształcone w wystarczającym stopniu. Niezwykle ważne jest aby odpowiednio komponować posiłki – musi być tam zawarta odpowiednia ilość węglowodanów, białek i tłuszczy. Musimy odrzucić słodycze, napoje gazowane słodzone oraz fast foody. Wtedy w tempie około dwóch kilogramów miesięcznie będziemy stawać się coraz chudsi – i to małym kosztem. Oczywiście istnieje pewna granica zrzucania wagi, którą ciężko będzie nam przekroczyć bez treningów, ale na początek zbilansowane posiłki mogą dać naprawdę wiele.

Zabiegi pielęgnacyjne

Jak schudnąć bez ćwiczeń i drakońskiej diety? Jest to możliwe, ale wiąże się z wyrzeczeniami. Mowa o zabiegach kosmetycznych, które pozwalają na zmniejszenie wagi. Trzeba jednak dodać, że poza bardzo inwazyjnymi zabiegami (np. odsysanie tłuszczu) zazwyczaj uda się zrzucić zaledwie kilka kilogramów. Dla jednych jednak będzie to wystarczająca ilość. Zaliczamy do tego różne masaże, okłady czy wstrzykiwanie substancji mającej za zadanie zniwelować tkankę tłuszczową. Plusem jest szybkość oraz to, że nie musimy się męczyć na siłowni. Większość tego typu zabiegów jest również bezbolesna. Wszystko zależy jednak od rodzaju zabiegu – niestety niektóre mogą kończyć się tymczasową opuchlizną. Jest to opcja dobra dla osób, którym zależy na szybkich efektach, mają odpowiednią ilość pieniędzy oraz nie boją się skutków ubocznych.

Jak schudnąć bez ćwiczeń – minusy

Oczywiście, nie na darmo słyszymy w telewizji, radio czy w Internecie, że ruch jest ważny. Możemy schudnąć bez ćwiczeń, jednak z pewnością będzie się to wiązało z dłuższym czasem oczekiwania na idealną sylwetkę. Ćwiczenia znacznie przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Ponadto trzeba dodać, że dieta i ćwiczenia pozwalają na uzyskanie idealnie wyprofilowanej sylwetki – chyba każdy woli być szczupły, ale z jędrną skórą i estetycznie zarysowanymi mięśniami. Jak schudnąć bez ćwiczeń? Jeżeli chcemy dążyć do ideału, musimy wdrożyć ćwiczenia – mówią specjaliści z http://cityfit.pl/

Zresztą sport ma też wiele innych zalet – dzięki niemu nie tylko chudniemy, ale także poprawiamy swoją wydolność, sprawiamy, że jesteśmy zdrowsi i bardziej sprawni ruchowo. To pozytywnie wpływa na nasze ciało i przedłuża naszą młodość. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że osoby, które regularnie uprawiają sport, mają mniej problemów ze zdrowiem.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)