Jak sprawić, by smartfon był wartościową pomocą w pracy

Mogłoby się wydawać, że smartfony to wiecznie rozpraszające urządzenia, które trzeba jak najszybciej zamienić na standardowe telefony i nigdy do nich nie wracać. Ale właściwie czy to po stronie samych urządzeń leży to, jakie będą pełnić funkcję? Poniżej znajdziesz kilka rzeczy, z których możesz korzystać właśnie dzięki smartfonom, a które diametralnie zmieniają twoje warunki pracy.

Reklamy


Przenośny hotspot

Posiadając smartfona i pakiet internetu, praca jest możliwa z każdego miejsca. Smartfony mają funkcję hotspotów, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu na poszukiwania miejsc z siecią bezprzewodową i wypytywania o hasło. Po prostu bierzemy telefon w dłoń i włączamy odpowiednią funkcję, a służbowy laptop w mig wykryje nową sieć, z której będziemy mogli korzystać tylko my.


Dostęp do plików w każdym miejscu świata

Dodatkowo, jeśli np. nie mamy czasu na rozkładanie się z komputerem, a potrzebne są specyficzne dane, łatwo dotrzeć do nich ze smartfona – wystarczy, że będą znajdować się w chmurze danych. Dzięki temu dostęp do danych można mieć z każdego miejsca na ziemi – wystarczy do tego telefon.


Transport

Kiedy trzeba się jak najszybciej gdzieś dostać, a nie znamy drogi, albo gdy znajdziemy się w zupełnie obcym mieście, warto uzyskać pomoc, jak dotrzeć do celu. W tej sytuacji bardzo przydatny jest smartfon posiadający funkcję nawigacji GPS. Dodatkowo można ściągnąć aplikacje z rozkładem jazdy komunikacji miejskiej, dzięki czemu w każdej chwili można wyszukać, jakie połączenia przejeżdżają między aktualną lokalizacją, a miejscem docelowym, informując przy tym, o której powinniśmy wyjść, by zdążyć.


Notatki

Jeśli wpadnie nam genialny pomysł, a nie będziemy mieć gdzie go zapisać, może zostać zapomniany i nigdy niewykorzystany. Smartfon ma domyślnie zainstalowaną funkcję notatek. Istnieje też wiele aplikacji, która rozwija tę funkcjonalność, umożliwiając organizację notek i formatowanie tekstu, dzięki czemu o wiele łatwiej jest zapisać to, co mamy na myśli.

W ten sposób brak notatnika i długopisu nie będzie wielkim problemem.


Polecenia głosowe

Nie zawsze możemy mieć wolne ręce. Czasem w takich momentach trzeba do kogoś zadzwonić albo wyszukać specyficzne informacje. W takich momentach przydaje się funkcjonalność poleceń głosowych, która występuje jedynie w smartfonach.

Korzystając z Iphone’a http://ispot.pl/  – wystarczy wywołać Siri i powiedzieć, co ma zrobić. Aplikacja wykryje głos, przetworzy go i wykona polecenie – czy to będzie telefon do szefa, wyszukanie zasady działania różnych mechanizmów czy znalezienie najbliższej restauracji, w której można zamówić rezerwację na spotkanie biznesowe. Dzięki temu nie trzeba odrywać się niepotrzebnie od pracy, bo wszystko, czego potrzebujemy, możemy załatwić głosowo.

 

fot. mat. sponsora