Jak stworzyć rodzinną atmosferę podczas świąt poza domem

Boże Narodzenie to czas spędzany w gronie najbliższych. Święta poza domem też mogą być klimatyczne – wszystko zależy od atmosfery. Wspólne jedzenie tradycyjnych potraw wigilijnych, kolędowanie czy korzystanie z atrakcji całą rodziną, pozwolą zbudować rodzinną i ciepłą atmosferę w czasie Świąt.

Reklamy

Artykuł sponsorowany

 

Boże Narodzenie nad morzem

 Decyzja o spędzeniu Świąt poza domem to dobre rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za gotowaniem, sprzątaniem i świątecznym urządzaniem mieszkania. Boże Narodzenie  nad morzem, np. w hotelu, to przyjazd na gotowe. Brak konieczności przygotowań, pozwala po prostu cieszyć się świętami i obecnością bliskich. Ośrodki wypoczynkowe nad Bałtykiem przygotowały specjalne świąteczne oferty dla całych rodzin. Możliwość korzystania z udogodnień hotelowych, jak np. strefy spa&wellness pozwala porządnie wypocząć i nabrać sił na nadchodzący przyszły rok.

Reklamy

 Świąteczne potrawy jak w domu

 Spędzanie Świąt poza domem wiąże się ze zwolnieniem z obowiązku gotowania. Hotele i ośrodki wypoczynkowe dbają o to, aby potrawy były nie tylko smaczne, ale i tradycyjne, takie jak w domu. Hotel Jurata na Półwyspie Helskim proponuje swoim gościom przygotowywane na miejscu wyroby wędliniarskie, mięsa, pasztety i wędzone ryby. Tradycyjne wyroby sprawią, że atmosfera przy stole będzie, z pewnością, bardziej domowa.

 Boże Narodzenie poza domem z dziećmi

 Spędzając święta w ośrodku wypoczynkowym, warto zapytać, czy istnieje możliwość zorganizowania wizyty świętego Mikołaja. Niektóre hotele, uwzględniając potrzeby najmłodszych wczasowiczów, mają w ofercie organizację odwiedzin Mikołaja, który rozda prezenty dzieciom. Warto też dopytać się wcześniej o udogodnienia dla rodzin z dziećmi, np.: kącik zabaw, łóżeczko dziecięce, wanienkę czy wysokie krzesło do posiłków.

 Dodatkowe atrakcje dla całej rodziny

 Warto pamiętać, że święta to nie tylko siedzenie za stołem i jedzenie, ale przede wszystkim spędzanie czasu z najbliższymi. W ofercie hoteli i ośrodków istnieje możliwość zorganizowania kuligu saniami z końmi lub wypożyczenia kijków do nordic walking.

 Święta razem z czworonogami

 Niektórzy nie wyobrażają sobie wyjazdu gdziekolwiek bez ukochanego psa lub kota. Niektóre z nadmorskich hoteli umożliwiają, za dodatkową opłatą, przyjazd na miejsce z czworonogiem.

 Wspólne kolędowanie przy wigilijnym stole i nie tylko

 Kolędy to nieodłączny element Bożego Narodzenia, więc i tego nie może zabraknąć, nawet gdy spędza się Święta poza domem. Niektóre ośrodki organizują swoim gościom świąteczny koncert na żywo, zachęcając tym samym do wspólnego kolędowania.

Zobacz też: co warto zwiedzić na Helu

 

 

fot. materiał sponsora