Jak w praktyce wygląda podsłuch w biurze?

Współczesny sprzęt wykorzystywany do podsłuchu w biurze jest nie tylko zaawansowany technicznie, ale dzięki doskonałemu kamuflażowi nie budzący najmniejszych podejrzeń.

Reklamy

Każdy kojarzy scenę z sensacyjnego filmu, kiedy ktoś po kryjomu przykleja mikrofon pod blatem szefa firmy narażając się na zdemaskowanie. Obecnie można to zrobić zupełnie inaczej. Nie trzeba ryzykować i nie potrzebny jest szpieg. Sprzątaczka, serwisant sieci, kurier czy „zabłąkany” w biurowcu gość potrzebuje zaledwie kilka sekund, żeby urządzenie podsłuchowe zaczęło działać. Nie musi ono w niczym przypominać nawet miniaturowego mikrofonu. Długopis, breloczek, ładowarka do komórki, przedłużacz do prądu, reklamowy kalendarz czy pendrive – to tylko kilka przykładów gdzie może być zamaskowany podsłuch w biurze.

Czy trudno jest wykryć podsłuch w biurze?

Odnalezienie gadżetu skrywającego mikrofon z nadajnikiem jest praktycznie niemożliwe bez zastosowania specjalnego wykrywacza. Taki sprzęt posiada w ofercie alfatronik.com.pl, firma od lat wyspecjalizowana w środkach bezpieczeństwa elektronicznego. Najprostszy wykrywacz podsłuchów to po prostu detektor pola elektromagnetycznego. Wystarczy on jednak do odnalezienia niezbyt skomplikowanych urządzeń. Jeśli zawiedzie, specjaliści z alatronik.com.pl polecą bardziej zaawansowane urządzenie. Te najlepsze profesjonalne potrafią wyryć podsłuch w biurze, nawet wtedy kiedy czasowo jest wyłączony. Trzeba liczyć się z tym, że najskuteczniejsze wykrywacze podsłuchów sa bardzo drogie, a cena ich porównywalna z ceną niezłego samochodu. Dlatego przed decyzją o zakupie kosztownego sprzętu najlepiej poprosić alfatronik.com.pl o konsultację. Doświadczeni fachowcy doradzą, czy lepiej zająć się poszukiwaniem podsłuchu na własną rękę czy zdać się na wynajętą ekipę specjalistów.

Reklamy

­

Po czym poznać podsłuch w biurze?

Jeżeli mamy zaufanie do pracowników każdy wyciek tajnych informacji może oznaczać zastosowanie podsłuchu. Szczególnie, jeżeli konkurencja zna nasze oferty, ich ceny, wyniki negocjacji z klientami. Kopiowanie pomysłów, podobne konkurencyjne oferty, wszystko to może świadczyć o pracy urządzeń podsłuchowych. W tej sytuacji czas jest najważniejszy – nie warto przeglądać sprzętu i zaglądać pod biurka. Jeżeli podejrzewamy podsłuch w biurze szybko podjęta akcja pozwali na uniknięcie znacznych strat. Pierwszym krokiem powinna być konsultacja z fachowcami – takimi jak alfatronik.com.pl. Na własną rękę zdziałamy naprawdę niewiele.


tekst i fot. mat. partnera