Jak wieszać bombki?

Jedną z bożonarodzeniowych tradycji jest ubieranie choinki. Udekorowane drzewko zdobi salon i wprowadza do niego świąteczną atmosferę. Mimo że zawieszanie bombek na świerkowych gałązkach stanowi dla wielu prawdziwą przyjemność, nie zawsze jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Zanim przystąpimy do zdobienia drzewka, warto je wcześniej odpowiednio przygotować. Dzięki temu efekt naszych starań będzie jeszcze bardziej wyjątkowy.

Reklamy

 

Zanim zawisną pierwsze bombki…

Jeśli zdecydowaliśmy się na żywe drzewko, zacznijmy od oczyszczenia jego gałęzi. Nierzadko bowiem pokryte są ziemią lub zabrudzeniami innego typu. Warto zrobić to przed wniesieniem drzewka do domu. Gdy już oczyścimy choinkę, dajmy jej trochę czasu na aklimatyzację. Po kilku dniach spędzonych w garażu lub piwnicy, lepiej zniesie panującą w pokoju temperaturę i nie będzie gubić tylu igieł. Aby ustawić drzewko w salonie, potrzebujemy stojaka, który zapewni mu stabilność i utrzyma je w odpowiedniej pozycji. W przypadku sztucznej choinki, wystarczy nieco ją odświeżyć, usuwając z niej kurz i inne zanieczyszczenia. Nawet najbardziej efektownie ubrane drzewko nie zachwyci, jeśli nie będzie odpowiednio przygotowane. Jeśli już lśni czystością, możemy przystąpić do zawieszania choinkowych lampek. Często okazuje się, że choinka stoi zbyt daleko od źródła energii elektrycznej. W takiej sytuacji musimy wyposażyć się w przedłużacz. Zanim zaczniemy zdobić choinkę lampkami, sprawdźmy czy działają bez zarzutu. Następnie owińmy nimi drzewko, rozpoczynając od jej czubka.

Czas na choinkowe ozdoby

Gdy choinka rozbłyśnie już światłem lampek, nadchodzi czas na bombki (https://yourhomestory.com.pl/kategorie-specjalne/boze-narodzenie/bombki). Jeśli dysponujemy jednakowymi ozdobami, ich zawieszanie rozpoczynamy od góry i kończymy na najniżej położonych gałęziach. W przypadku posiadania różnego rodzaju bombek, mniejsze i lżejsze umieszczamy na górze drzewka, natomiast te cięższe, o większych rozmiarach – na dole. Jeśli nie mamy pomysłu na choinkową stylizację, możemy zajrzeć do sklepu internetowego YourHomeStory, gdzie czekają na nas wyjątkowe zestawy świątecznych ozdób, w różnych kolorach i rozmiarach. Po zawieszeniu bombek warto sięgnąć po łańcuchy i opleść nimi drzewko. Niektóre osoby rezygnują z tego elementu dekoracji, uznając wiszące ozdoby za wystarczające. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i upodobań domowników. Niezależnie od tego, jak ozdobimy bożonarodzeniowe drzewko, z pewnością wprowadzi ono do wnętrza nieco świątecznej magii. Nie przejmujmy się więc zbytnio tym, jak należy zawiesić bombki i wykorzystajmy ubieranie choinki jako okazję do wspólnego spędzenia czasu z wszystkimi członkami rodziny.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)