Jak współpracować z architektem wnętrz?

Architekt wnętrz to osoba, która zajmuje się urządzaniem przestrzeni.

Podstawy pracy to wiedza techniczna oraz oczywiście kreatywność. Jednocześnie musi on brać pod uwagę potrzeby domowników, funkcjonalność i estetykę.

Praca architekta wnętrz to przede wszystkim umiejętność tworzenia rysunków układu domu. Ważne, aby potrafił zrozumieć oczekiwania klienta, wprowadzając wyposażenie oraz rozwiązania. Powinien kierować się zasadami ergonomii i dopasować aranżację do przyszłego użytkownika. Architekt wnętrz powinien odczytywać oczekiwania i wymagania klienta.

Dobrze, aby inwestor miał już przygotowaną koncepcję wnętrza lub rozwiązania, jakie mu się podobają. Architekt będzie miał już podstawy do działania. Oczywiście nie jest to żaden obowiązek. Można również liczyć na kreatywność architekta wnętrz.

Rozmowa kluczem owocnej współpracy

Dla osób zapracowanych i zajętych doskonałym rozwiązaniem jest wybór biura projektowego, które działa online. Wszystkie rozmowy odbywają się telefonicznie lub drogą mailową, dzięki czemu obie strony mogą zaoszczędzić sporo czas. Oczywiście nie zmienia to warunków współpracy i jest tak samo owocna, jak podczas spotkań. Z ofertą biura projektowego, które oferuje taką współpracę, można zapoznać się tutaj https://www.artcoredesign.pl/projektowanie-wnetrz-on-line/.

Nie ma innej drogi do sukcesu jak współdziałanie klienta i architekta. Aby wnętrza były odzwierciedleniem oczekiwań inwestora, a architekt prawidłowo wykonał projekty, musi poznać gust i upodobania przyszłych domowników. Dlatego rozmowa przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań ze strony architekta to początek drogi.

Architekt Wnętrz Artcore Design wykonuje projekty w sposób zdalny. Opracowuje koncepcję wizualną wnętrz, a następnie projekty techniczne. Wszystko odbywa się w stałym kontakcie z klientem. Dokumenty są przekazywane pocztą elektroniczną, a wszelkie pomysły po zaakceptowaniu nanoszone na projekt. Specjalistyczna kadra jest w stanie sprostać największym wymaganiom i oczekiwaniom klientów.

(tekst i fot. mat. sponsora)