Jak wybrać krzesło do biurka – kilka prostych porad

Coraz więcej czasu spędzamy podczas pracy przy naszych biurkach. Niestety bardzo często ma to negatywny wpływ na nasz kręgosłup, krążenie, ciągłe uczucie braku wygody. Warto więc zadbać o odpowiedni wybór tego podstawowego elementu naszego miejsca pracy!

Reklamy

 

Najbardziej istotne kwestie podczas wyboru krzesła biurowego – rzut oka od strony technicznej

Podczas wyboru odpowiedniego krzesła należy skupić się na przede wszystkim na kwestiach technicznych. Jednym z najważniejszych parametrów, jakie powinniśmy brać pod uwagę, są wymiary. Aby krzesło zapewniło nam odpowiedni komfort podczas pracy, powinno posiadać odpowiednio wysokie oparcie, dostosowane do naszego wzrostu. Dzięki temu będziemy mogli komfortowo rozsiąść się, redukując negatywny wpływ na kręgosłup. Droższe modele krzeseł biurowych posiadają również funkcje przystosowania się do krzywizny pleców, ale jest to raczej „bonus”, który jakkolwiek efektywny, może nas zaboleć po kieszeni. Warto pomyśleć o dodatkowych funkcjach, takich jak regulacji nachylenia, czy też zmiennej wysokości podłokietników. Dzięki nim będziemy w stanie jeszcze lepiej dopasować nasze krzesło do ciała. Ostatnim ważnym aspektem jest materiał – w tym wypadku najlepiej sprawdzi się twarda skóra, zbyt miękkie siedzenie może zadziałać negatywnie na nasz kręgosłup.

Design – bo o wizerunek trzeba dbać!

W tym momencie na rynku mamy bardzo wiele różnych propozycji o nietuzinkowym wyglądzie. Kwestia designu też jest bardzo ważna. Jeśli kupujemy krzesło do biura w domu, możemy sobie pozwolić na przeróżne wariacje i nie jesteśmy zbytnio przymuszeni do określonej stylistyki. A więc popuśćmy wodzę fantazji, spróbujmy skomponować fotel z danym pomieszczeniem tak aby trafiał w nasz gust. Sytuacja trochę inaczej wygląda w przypadku oficjalnych pomieszczeń, gdzie przykładowo przyjmujemy gości biznesowych, albo klientów. Warto wtedy zaopatrzyć się w coś o surowej i prostej stylistyce, zgrywającej się z designem wnętrza.

Nie zapominajmy o opiniach innych!

Komentarze pod produktami to prawdziwa skarbnica wiedzy. Użytkownicy często zwracają uwagę na kwestie, które nie są poruszane w opisie produktu. Jednocześnie są całkowicie bezstronni – nie narzucają nam „reklamowego” slangu, który nie zawsze musi oddawać w pełni rzeczywistość. Jeśli jesteśmy zainteresowani zakupem perfekcyjnego produktu, który starczy nam na długo, warto przeczytać szczegółowe porady na www.krzesla-biurowe.biz.pl – dzięki temu serwisowi zapoznamy się z wieloma przydatnymi informacjami na temat zakupu krzeseł nie tylko do biura, ale też o wszelakim przeznaczeniu.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)